Krajská soutěž

V taháku šestnáctého kola KS na sebe narazily první s druhým týmem průběžné tabulky. Do té doby vedoucí áčko Kaplice však odjíždělo do Borovan bez svého nejlepšího hráče Zdeňka Kmocha – a na výsledku se to projevilo. Kapličtí na domácí Calofrig nestačili, prohráli na jeho půdě hladce  5:10 a po remíze z předchozího dějství se propadli na třetí místo.

Druhý okresní aspirant na prvenství z Křemže doma nezaváhal, s céčkem budějovického Pedagogu si poradil přesvědčivě 10:4, což  Křemežské poslalo na druhé místo pořadí jen o skóre za Borovany.

Velešín se nyní veze na vítězné vlně, v posledních třech duelech dokázal naplno bodovat a s přehledem doma přehrál  předposlední Zliv. Nováček z Benešova nad Černou uhrál pouhý jediný dílčí bodík na stolech budějovického Orla a zůstává poslední.

Výsledky 16. kola KS: Borovany – KAPLICE 10:5, Orel ČB C – BENEŠOV 10:1, Pedagog ČB B – Nová Ves u ČB 2:10, Start ČB – Sokol ČB B 10:3, KŘEMŽE – Pedagog ČB C 10:4, VELEŠÍN – Zliv 10:3.

Okresní přebor

V okresním přeboru se týmy nyní rozdělí na dvě čtyřčlenné skupiny. První polovina startovního pole hraje o postup do kraje a druhá polovina bude bojovat o udržení mezi okresní elitou. V horní polovině pořadí neměli suverénní a stále neporažení Loučovičtí příliš práce s béčkem Kaplice. Ve spodní polovině tabulky béčko Velešína hostilo v důležitém utkání Holubov a zrodila se spravedlivá dělba bodů. Zubčičtí přehráli Českokrumlovské na jejich stolech, což jistě lze označit za poměrně překvapivý výsledek.

Výsledky 16. kola OP: Loučovice – Kaplice B 17:1, Velešín B – Holubov 9:9, SC Č. Krumlov – Zubčice 8:10.

Okresní soutěž

I v nejnižším patře se již tvrdě bojuje o postup do okresního přeboru. Šlágr v podobě souboje prvního Dolního Třebonína s druhou Křemží B byl vyrovnaný až do závěrečných zápasů, ale ve finiši štěstí a větší vyrovnanost domácího družstva přiklonily misku vah na stranu křemežského oddílu. Rezerva z Podkletí si užívá cenného vítězství, kterým se dostala opět do čela tabulky. O postupujícím ovšem rozhodne až poslední vzájemný zápas, který se bude hrát v Dolním Třeboníně. Na opačném pólu tabulky to vypadá, že béčko  Holubova se v tomto ročníku  výhry asi nedočká.

Výsledky 16. kola OS: SC Č. Krumlov B – Kaplice C 1:17, Křemže B – Dolní Třebonín 11:7, Holubov B – Velešín C 3:15, Soběnov – Kaplice D 12:6.

Jaroslav Opelka