Křemežským v posledním kole k udržení v lize stačilo jedno jakékoliv vítězství v zápasech proti třem soupeřům. Z předchozího turnaje v Mostě si totiž přivezli dostatek bodů a ke klidu jim tak stačila jediná výhra.

Křemže – Most 5:3

První kolo postavilo Jihočechům do cesty ambiciózní Most, kterému navíc měli co vracet. Z dosavadních dvou vzájemných utkání odešli Křemežští dvakrát poraženi. Historie je zde však hlavně proto, aby byla přepisována!

A začalo se hezky zostra. Koudelka s Černou sehráli parádní mix proti Valentovi s Krocovou. První set sice ještě vyšel pro soupeře, ale oba další opanoval náš mix – a důležitý první bod byl na světě.

O další se postarali na prvním deblu Petrové Pirtyák s Beranem. Orosovi s Portem nedali moc šancí – a rázem to bylo 2:0.

Druhý mužský debl Kukač a Koudelka ovládl další zápas a vedení 3:0 bylo slibné. A aby toho nebylo málo, čtvrtý bod přidaly ve čtyřhře ženy, čímž Křemže potvrdila nadvládu u párových disciplín.

Beran se poté pustil do mosteckého Valenty v mužském singlu číslo 1. Zápas došel do třetího setu, kde už měl trochu více ze hry mostecký hráč a korigoval na 4:1.

Matoušková nastoupila do své parádní disciplíny, tj. ženského singlu, ale proti velezkušené Dobiášové tahala celý zápas za kratší konec – 4:2.

Další třísetovou bitvu zažil mužský singl č. 3, kde se Hadáček pokoušel o nemožné proti matadorovi Orosovi. V třetím setu našel více klidu v zakončení hráč Super Stars Most – a rázem to bylo 4:3.

Poslední slovo ovšem měl Kukač v mužském singlu číslo 2. Opět se hrál veledlouhý třísetový zápas, v němž křemežský mladík však nenechal nikoho na pochybách, že takové bitvy má opravdu rád. Ve třetím setu soupeře doslova umlátil a vyválčil tolik potřebný pátý bod do sbírky – 5:3.

Mostu tak Křemežští vrátili dvě předchozí prohry i s úroky. Naopak pro Most je smutné, že si právě tento soupeř nakonec vytáhl pověstného černého Petra a z 1. ligy se na další sezonu bude stěhovat o patro níže.

Křemežští však už poté mohli celý den dohrávat v klidu. Nevadila proto ani zdravotní indispozice Petra Berana, který nemohl v pořádku dohrát druhé kolo proti domácímu Meteoru.

Meteor Praha – Křemže 6:2

V utkání s domácím týmem za Křemži bodovaly pouze debly Kukač / Beran a M. Mouritsen / Černá.

Do posledního kola proti pražské Astře už Beran nenastoupil.

Astra ZM Praha – Křemže 5:3

V posledním utkání body pro Jihočechy přinesly opět debly, a to Kukač / Koudelka a Pirtyák / P. Mouritsen. Třetí bod získal v singlu Albert Hadáček.

„Jsme velmi rádi, že se nám povedlo ligovou příslušnost udržet a už se těšíme na sezónu další, v pořadí pro nás již třetí ligovou,“ vzkazuje kapitán křemežského týmu Michal Koudelka.

O tento úspěch skromného oddílu z Krumlovska se postarali hráči a hráčky prvního týmu TJ Sokol Křemže pod vedením hrajícího kapitána a trenéra Michala Koudelky. Jmenovitě to byli: Petr Beran, Jindřich Kukač, Albert Hadáček, Petr Pirtyák, Vladimír Sklář, Peter Mouritsen, Eva Sklářová, Lucie Černá, Zuzana Matoušková a Markéta Mouritsen.

Všech výše jmenovaných jedenáct statečných si zaslouží velkou pochvalu a respekt. Každý z nich se postaral o body, které byly v konečném účtování velmi důležité. Hráči malého klubu z Podkletí dokáží konkurovat obrům z republikové špičky a šíří tak dobré jméno křemežského badmintonu po celé republice.

Poděkování patří i dalším členům TJ Sokol Křemže, zejména hráčům druhého týmu dospělých za podporu a společné tréninky. Dále partnerům a sponzorům, zejména pak Městysu Křemže v čele se starostou Josefem Troupem a v neposlední řadě fanouškům, kteří s týmem jezdí po všech prvoligových herních štacích.

Petr Pirtyák, Karel Vosika