A tentokrát se barážového turnaje Křemežští nejen zúčastnili, ale byli i jeho pořadatelem. Tak velkého úkolu se členové oddílu z Podkletí zhostili vůbec poprvé. Mají sice letité zkušenosti s pořádáním turnajů ve vlastní tělocvičně, ale žádný nebyl tak velký a významný jako kvalifikace o postup do celostátní soutěže. Přidělení pořadatelství bylo pro oddíl velkou výzvou a setkalo se s kladnou odezvou nejen u hráčů a funkcionářů. Výraznou měrou se na úspěšném pořádání turnaje podílela i řada sponzorů a příznivců oddílu.

Turnaj byl uspořádán v hale na Výstavišti v Č. Budějovicích, neboť bylo zapotřebí více kurtů, než je jeden v domácí tělocvičně v Křemži. Podařilo se to díky vstřícnosti vedení oddílu Badminton Č. Budějovice, pomocnou ruku poskytl i oddíl SKB Český Krumlov a hlavní rozhodčí byla ze Sokola ČB. Uskutečnila se i reportáž natáčená Jihočeskou televizí, takže turnaj se stal prezentací jihu Čech, a to nejen badmintonové společnosti. Přihlížejícím divákům připravili účastníci hodnotný sportovní zážitek a pořadatelé příjemné prostředí. Jen několik drobných nesrovnalostí, které se v průběhu turnaje vyskytly, nepadá na vrub pořadatelů a nezkazilo výborný dojem z celé akce.

Turnaj se hrál systémem každý s každým. Družstvo Sokola Křemže nastoupilo do soutěže s velkou chutí a v prvním utkání změřilo síly s týmem BaC Kladno B. Nejen že křemežští hráči předváděli výborné výkony, ale navíc týmu přálo štěstí. Ne často se podaří vyhrát všech pět třísetových zápasů, jako se to v tomto utkání podařilo Křemežským. Ale štěstí přeje připraveným, a to byli hráči z Podkletí tentokrát dobře. Nad hráči Kladna zvítězil mix Koudelka / Sklářová i oba mužské páry Beran / Kukač a Pirtyák / Koudelka. Mile vítězstvím překvapily Weberová s Bínovou v zápase ženské čtyřhry. Další body přidali dobře a bojovně hrající hráči dvouher – Sklářová, Beran, Kukač i Chaloupka. Vysoké vítězství 8:0 bylo dobrým nástupem do turnaje.

Klíčová bitva

Ve druhém utkání prvního dne soutěže se utkali dva papíroví favorité, a to Křemže a Vesec. Vyšší předpoklady měl tým z Liberce, ale hráči Křemže nechtěli prodat kůži lacino, neboť právě jen vítěz tohoto duelu měl mít naději na konečné vítězství a jen vítěz postupuje do ligy.

Ve vynikajících výkonech pokračovali Koudelka se Sklářovou v mixu, výhru vydřel (opět ve třech setech) i mladý debl Beran a Kukač. Pak se ale karta začala obracet. Ženské disciplíny (dvouhru i čtyřhru) vyhrál soupeř. Na 3:2 pro Křemži zvýšil výborně hrající Beran, ale v další dvouhře srovnali hosté na 3:3. Zbylé dva zápasy měly rozhodnout o remíze či vítězství jednoho z družstev. Marně bojovali Koudelka s Pirtyákem, když koncovky setů, byť těsně, pro sebe vybojovali Vesečtí. Křemežští věřili, že bod potřebný k remíze získá výborně hrající Kukač. Proti staršímu a zkušenějšímu Stejskalovi nebyl zcela bez šancí, ale štěstí, které Křemži přálo v prvním utkání, tentokrát přešlo na stranu soupeře.V dramatickém třetím setu se křemežský mladík zranil a přes statečný boj byl natolik indisponován, že podlehl v koncovce vyrovnaného zápasu (22:20, 8:21, 13:21). Vesec tedy zvítězil 5:3 a Křemže tak přišla během krátké chvíle nejen o vítězství či remízu, ale i o první místo v turnaji a postup do ligy. Navíc zraněný Kukač musel odstoupit a v turnaji již nepokračoval.

První den turnaje končil třetím kolem,ve kterém měli hráči Křemže volno.

Druhý den los určil hráčům Křemže za soupeře nejprve tým USK Plzeň B. Hráči tohoto celku však ze soutěže odstoupili a pro Křemži to znamenalo kontumační vítězství 8:0 a další body do tabulky.

Poslední páté kolo mělo rozhodnout o konečném pořadí a znamenalo pro Křemži souboj s týmem SK Prosek Praha o konečné druhé místo. Opět skvěle do utkání vstoupil mix Koudelka / Sklářová a svým vítězstvím potvrdil, že byl nejúspěšnějším smíšeným párem celé soutěže. Za odstoupivšího Kukače nastoupil zkušený Sklář. Ten doplnil ve čtyřhře Berana a spolu vydřeli vítězství v dramatické koncovce třetího setu (27:25). Další bod přidal pár Koudelka / Pirtyák a čtvrtý bod vybojovala výborně připravená Sklářová ve dvouhře. Vítězný pátý bod získal spolehlivě hrající Beran – a vítězství 5:3 bylo na světě.

Celkově tým Sokola Křemže získal v kvalifikaci 10 bodů a vyválčil pomyslné stříbro. Křemežským se sice opět nepodařilo postoupit do ligy, ale sami sebe i své příznivce přesvědčili, že se v silné konkurencí neztratí. To je pro ně povzbuzením do dalšího tréninku i nadějí pro příští sezonu. Třeba se kýžený úspěch dostaví už za rok. Poprávu byli hráči odměněni potleskem přihlížejících diváků, kteří se dostavili nejen z Budějovic či Křemže ale i ze vzdálenějších končin Jihočeského kraje. Všem hráčům patří velký dík za předvedenou hru.

Václav Koudelka