Celkově se dlouhodobého měření sil v tomto ročníku zúčastnilo ve čtyřech kolech deset týmů, včetně veteránů křemežského Sokola a českokrumlovského týmu Krumloš, který nastupoval ve složení Markéta Dolejšová, Marcela Exl, Marie Neřoldová, Dagmar Václavíková, Karel Kotyza, David Parkos, Ivo Černý, Jan Čerkl a Roman Hnilička.

Po celou dlouhodobou soutěž si Krumlovští udržovali přední pozice, což vyvrcholilo v posledním čtvrtém kole na domácích kurtech.

Sestavit tým pro derniéru však měl kapitán Karel Kotyza velmi složité, protože se na některých hráčích projevila různá zranění a také nemohla startovat ženská opora družstva Marcela Exl. Kapitán tak musel sáhnout po dalších veteránech, a to Romanu Hniličkovi a Janu Čerklovi.

Nakonec se však zrodil nejlepší výkon týmu, když domácí po výhrách 3:1 s plzeňskými Rebely i Rakovníkem a po remízách 2:2 s ČZ Strakonice a BK Dvůr Králové celkově obsadili stříbrnou pozici.

Konečné pořadí Veteran Cupu 2017: 1. Rebelové Plzeň, 2. KRUMLOŠ, 3. BK Králův Dvůr, 4. Gogo Rakovník, 5. Jupíci, 6. ČZ Strakonice, 7. Sokol Dobřichovice, 8. Slavoj Plzeň, 9. Sokol KŘEMŽE, 10. Kladno.

Radek Votava