Český tým má za sebou úspěšné představení na mistrovství světa. Českokrumlovský oddíl SK Vltava zde reprezentovala kajakářka Kristina Novosadová a kanoisté Antonín Haleš s Martinem Novákem. Novosadová si v klasickém závodě hlídek společně s týmovými kolegyněmi Terezou Kneblovou a Klárou Vaňkovou dojela pro bronz, Haleš skončil v individuálním sprintu šestý a stejné umístění přidal s parťákem Novákem ve sprintu deblkanoistů.

„Přiznám se, že závod hlídek v klasiku byla pro mě největší zkušeností z tohoto mistrovství a jsem moc ráda, že jsem si hlídku vyjela. Bylo to super, jelo se mi fajn, i když to bylo zároveň dost náročné,“ okomentovala v cíli Novosadová po závodě hlídek, kdy vystoupala na bronzový stupínek společně s Klárou Vaňkovou a Terezou Kneblovou.

Ve finále sprintu skončila sedmnáctiletá závodnice na 12. místě, klasický sjezd dokončila na 11. pozici. „Se sprintem jsem hodně spokojená. Není to moje silná stránka, takže za dvanáctou příčku jsem opravdu moc ráda. Už jen finále pro 15 nejlepších pro mě byl obrovský úspěch,“ doplnila reprezentantka, která se seniorského šampionátu účastnila vůbec poprvé.

Antonín Haleš absolvoval v Treignacu individuální závody i závody na deblkánoi společně s Martinem Novákem. Haleš skončil šestý ve sprintu a sedmý v klasickém sjezdu, stejné umístnění zopakoval společně s Novákem na deblu.

„K sprintovému závodu na singlu nemám výtku, byla to jízda na hranici mých možností. V deblu nás šesté místo trošku mrzelo, protože jsme měli problémy ve stopě, ale jednalo se o opravdu těžkou trať a ukázalo se, že místní závodníci to tu mají dobře najeté,“ zhodnotil Novák po sprintu. „Atmosféra po celou dobu šampionátu byla skvělá, je vidět, že ve Francii sjezd opravdu žije,“ uzavřel českokrumlovský závodník.