V italské útulné hale se poslední týden v září konalo mistrovství světa organizace World Shotokan Karate-do Association, která je svými pravidly zápasu a standardizací kata nejvíce podobná pravidlům Japan Karate Association. Proto se i reprezentace Českého svazu karate JKA těchto soutěží pravidelně účastní.

V kategoriích kadeti (do 17 let), junioři (do 21 let) a senioři se v disciplínách kata a kumite jednotlivci a kata a kumite týmy střetlo více než 750 reprezentantů ze sedmadvaceti zemí celého světa.

Krumlovská Natálie Hůrková si v individuálním kumite kadetek do 17 let poradila v prvním kole se soupeřkou z Lotyšska. V druhém však těsným výsledkem 1:2 prohrála s domácí závodnicí. V soutěži juniorek v prvním kole porazila zápasnici ze Skotska, ale v dalším kole jí vystavila stopku vysoká soupeřka ze Švýcarska. V obou kategoriích tak Hůrková skončila na děleném 9. až 16. místě.

ZÁPIS DO HISTORIE
První medaile přišla v soutěži týmů kadetek společně s karlovarskou Kristýnou Bosákovou a prachatickou Alicí Andrlovou. České trio nestačilo pouze na vítězné Angličanky a bralo skvělou stříbrnou medaili.

Ještě lépe pro české barvy pak skončila soutěž týmů juniorek, kde výše jmenovaný kadetský trojlístek doplnila ostravská Klára Kovářová. Po vyrovnaných bitvách nakonec česká čtveřice získala historicky první zlato pro JKA České republiky z Mistrovství světa WSKA!

Celkově skončila reprezentace České republiky v hodnocení národů na výborném sedmém místě.

Roman Kneifl