Postupy v prvních kolech turnajů, účast v regionálních přeborech, vítězství v turnajových skupinách i první porážky a sbírání zkušeností. Takový byl uplynulý víkend mladších žáků a přípravek krumlovských tenistů z LTC Český Krumlov.

Sedmička reprezentantů českokrumlovského klubu LTC hájila barvy oddílu na domácí půdě i v dalších jihočeských městech, a to v Táboře a v Písku.

V Krumlově se uskutečnil halový oblastní přebor mladších žáků, ve kterém nastoupili již ostřílení Vojtěch Pimpara a Pavel Čevora a jejich kluboví kolegové Jan Houška s Filipem Gráfkem. Pro poslední dva jmenované to byla premiéra v kategorii jednotlivců. Zatímco Houška již v minulé sezoně nastupoval za LTC v družstvech, tak Gráfek se závodním tenisem teprve začíná. Přesto již v úvodu podal sympatický výkon.

Výsledky hráčů LTC ČK: Pimpara – Baďura (TK Písek) 5:7, 4:6, Čevora – Fuka (LTC Tábor 1903) 0:6, 2:6, Houška – Bartušek (Slovan J. Hradec) 4:6, 2:6, Gráfek – Kneys (Tenis Centrum Č. Krumlov) 0:6, 3:6.

V Táboře proběhl halový oblastní přebor jižních Čech v kategorii mladších žákyň, kde LTC Č. Krumlov poprvé reprezentovala Michaela Jílková. Ta skvěle postoupila do druhého kola přes Gabrielu Trnkovou, ale pak již nestačila na Denisu Dvořákovou.

Výsledky: Jílková – Trnková (TJ TK Mane Hluboká) 6:0, 6:0, Jílková – Dvořáková (Tenis Tábor) 2:6, 1:6.

V Písku se uskutečnil turnaj v babytenisu pro děti narozené v letech 2006 a 2007, ve kterém nastoupili krumlovští benjamínci Matěj Vachta a Luboš Škabroud. Šestnáct hráčů z celého kraje bylo rozlosováno do čtyř skupin. Vachta svou skupinu vyhrál, když své soupeře porazil poměry 4:0, 4:2 a 4:0. Jen těsná prohra 2:4 mu zmařila účast v semifinále, byť ve třech gamech ze čtyř, které prohrál, měl vždy výhodu. Mladší z klubové dvojice, Škabroud, sbíral cenné zkušenosti a skončil ve skupině.

Medaile z přeboru

Vítězem letošního halového přeboru Jihočeského kraje mladších žáků, který hostil tenisový klub LTC Český Krumlov v domovském Tenis Centru, se stal Kamil Král z klubu Tenis Tábor. Ve finále turnaje, který probíhal o uplynulém víkendu a vyvrcholil v pondělí dopoledne, zdolal rovněž táborského Erika Fáčka (LTC Tábor 1903). Ten zároveň zvítězil a titul přeborníka získal ve čtyřhře spolu s Nicolasem Pražmou (TK MAS Sezimovo Ústí).

Tři dny hostil českokrumlovský Lawn Tennis Club (LTC) jihočeskou elitu této věkové kategorie – a k vidění byly zajímavé a dramatické boje. Do semifinále postoupili v neděli dopoledne Kamil Král (Tenis Tábor), Roman Lisa (LTC Tonstav-Service Č. Budějovice), Nicolas Pražma (TK MAS Sezimovo Ústí) a Erik Fáček (LTC Tábor 1903). V odpoledních hodinách už byli jasní finalisté, a to Král s Fáčkem. Finále bylo sehráno v pondělí ráno a po necelých čtyřiceti pěti minutách bylo rozhodnuto poměrem 6:1, 6:0 ve prospěch nového přeborníka Kamila Krále. Ten si tím vybojoval právo účasti na Mistrovství České republiky mladších žáků, která proběhne 7. až 10. února v Jablonci nad Nisou.

Soutěž čtyřher byla odstartována v sobotu dopoledne po rozehrání předkol hlavní soutěže singlů. Do finále nastoupili v neděli odpoledne semifinalista singlu Pražma s finalistou Fáčkem proti dvojici Štěpán Dvořák a Theodor Müller (oba LTC Tonstav-Service Č. Budějovice). Úspěšnější byli nakonec prvně jmenovaní, kteří si díky vítězství 6:3 a 6:1 z Českého Krumlova odvezli tituly přeborníků Jihočeského kraje pro rok 2015.

Halového přeboru mladších žáků se zúčastnilo celkem 24 hráčů z celého Jihočeského kraje. Českokrumlovské barvy hájila čtveřice Pavel Čevora, Filip Gráfek, Jan Houška a Vojtěch Pimpara, kteří teprve sbírají zkušenosti a připravují se na další turnaje letošní sezony v hale i venku.

Příští turnaj s domácí účastí se uskuteční v českokrumlovském Tenis-Centru o víkendu 28. února až 1. března. V republikovém turnaji kategorie C změří síly mladší žáci i žákyně.