Florbalisté prvního týmu mužů českokrumlovského FBC museli konečně bodovat, pokud tedy chtěli pomýšlet na setrvání v třetí lize. Neuvěřitelným rozdáváním bodů v minulých zápasech se totiž jeden z dvojice okresních zástupců v této republikové soutěži dostal až na nebezpečná sestupová místa.

Na kaplické palubovce čekal reprezentanty z okresního města dvojzápas s celky z horní poloviny průběžné tabulky východní divize 3. ligy, a to se třetím SK Moravské Budějovice a šestým béčkem třebíčských Snipers.

1. zápas: FBC Č. Krumlov – SK JeMoBu 3:3 (1:1, 1:0, 1:2).

Prvním soupeřem Krumlovských v boji o důležité body bylo mužstvo SK JeMoBu z měst Jemnice a Moravské Budějovice. Jako první udeřil Žák střelou mezi nohy gólmana po Trestrových manévrech za brankou. V kvalitním výkonu pak domácí pokračovali, ale spálili mnoho šancí a soupeř v závěru první třetiny srovnal. Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhé části. Těsně před jejím koncem podruhé potupil „jeslemi“ hostujícího gólmana po přesném výhozu brankáře Kincla přesně střílející David Feferle. Ve třetí třetině pak přinesla dvougólový náskok domácím střela Trestra z trestného úderu. Bohužel, nervozita na českokrumlovských florbalkách byla v závěru až moc velká, čehož soupeř využil. Moravanům se povedlo nejprve střelou z dálky snížit na 3:2, aby dvacet vteřin před koncem po zaváhání rozhodčích srovnali stav utkání na konečných 3:3.

2. zápas: FBC Č. Krumlov – Snipers Třebíč B 7:3 (2:2, 2:1, 3:0).

O další body nutné k záchraně ligy se pokoušeli Krumlovští obrat hráče z Třebíče. Vstup do utkání se domácím povedl na jedničku, když už po deseti vteřinách přesně zakončoval Trestr. Na průběžných 2:0 vzápětí zvyšoval Šulc, ale to rozdráždilo třebíčské Snipery natolik, že během několika dalších minut průběžný stav otočili na 2:3. Naštěstí se podařilo vyrovnat hrdinovi utkání Václavu Čáslavovi. Krumlovští střelci se znovu probudili a postupně Doležal, Prokeš, Homolka a znovu Čáslava ve výborném finiši stanovili konečné skóre na přesvědčivých 7:3.

Sestava FBC Č. Krumlov: Kudláček, Kincl – Šesták, Čáslava, Žák, Hanák – Trestr, Homolka, Feferle, Prokeš, Sedlák, Doležal.