Přestože se ani jeden z hráčů SKB z turnaje zařazeného do kategorie International Series nevrátil domů s medailí, jejich výkony rozhodně byly povzbudivé.

Nejmladší z Jihočechů Jaromír Janáček se musel při svém třetím mezinárodním turnaji dospělých zúčastnit kvalifikace. Po porážce dvou slovinských juniorů na něj ve finále čekal Skot Sim. Po setech 14:21 a 8:21 z pohledu Janáčka se však musel náš zástupce s dvouhrou loučit.

Dál se nedostal ani ve smíšené čtyřhře po boku Černé, když nestačili na německý mix Wadenka a Herttrichová. Se sehranějšími soupeři prohráli 13:21 a 18:21. Hořkost porážky potom musel Janáček spolknout i s Floriánem v mužském deblu. Chorvati Špoljarec a Tučaković vyhráli dvakrát 21:17.

„Mirek odehrál pět zápasů a bylo na něm vidět, že hrát na mezinárodních turnajích je jiné, než v České republice. Je ale stále velice mladý, a tak si myslím, že čím dříve nasměruje snahu na mezinárodní scénu, tím bude mít více šancí v budoucnu uspět. Není zrovna lehké spojit kvalitní studium a mezinárodní turnaje spolu s adekvátní přípravou, ale rozhodně to jde. V jeho případě je to určitě uskutečnitelné. Vše však pouze za předpokladu, že to tak Mirek bude chtít. Je důležité hrát více takových turnajů a pokud možno v nějaké logické řadě, aby hráč nebyl pořád na začátku. I přes to všechno vidím Janáčkovo vystoupení více kladně, i když hodnocení jednotlivých zápasů přímo na turnaji tak kladné nebylo. Je potřeba podstoupit co nejvíce soubojů a překonávat je," komentoval slovinský výkon Jaromíra Janáčka trenér SKB Český Krumlov Radek Votava.

Pocit vítězství ve Slovinsku konečně okusil Pavel Florián. Jako osmý nasazený nejprve udolal Angličana Muira 21:12 a 21:16 a poté si poradil i s Maďarem Krauszem (21:16, 21:17). Ve čtvrtfinále na Floriána čekal čtvrtý nasazený Rakušan Wraber, jemuž se podařilo krumlovského badmintonistu za 50 minut porazit. Přitom první sadu náš zástupce vyhrál přesvědčivě 21:10. Skvělý výkon podal i ve druhém setu, šťastnější však byl Wraber a zvítězil 21:19. V závěru už nedokázal Florián rivalovi vzdorovat a třetí set prohrál 7:21.

„Pro Pavla by mělo být jeho vystoupení ve Slovinsku dalším povzbuzením. Opět hrál o něco lépe než na předchozím turnaji. Trpělivost v jeho případě je asi tím nejdůležitějším, co bych mu poradil. Prostě to jde pomalu, ale důležité je, že to jde. Jeho hra na mě působila vyrovnaně, zodpovědně, bojovně a dobře se s ním spolupracovalo," uvedl zkušený kouč Votava.

Nejlepších výsledků dosáhla Lucie Černá, která ve dvouhře nejprve porazila šestou nasazenou domácí reprezentantku Silvesterovou (21:11, 24:22). Výborný výsledek potvrdila vzápětí, když udolala Rakušanku Neudoltovou 21:9 a 21:13. Nesmírně náročný byl čtvrtfinálový duel proti Němce Bottové, který trval 67 minut. První set vyhrála zkušenější soupeřka 28:26, druhou sadu však uzmula Černá v poměru 21:9. Závěr ale nakonec vyzněl ve prospěch Bottové, jež přidala na razanci a vyhrála 21:17. Lucie Černá tak ve Slovinsku obsadila páté místo.

„Lucka si zaslouží pochvalu za skvělé výkony a hru, která nepostrádala mezinárodní parametry a byla ve velkém tempu. Bylo na ní vidět, že chce vyhrávat, že si věří a začíná čím dál víc pracovat takticky. To, že nezvládne koncovku takového zápasu, může mrzet, ale těch bude v životě ještě hodně. I v tomto vidím u naší nejlepší juniorky obrovský pokrok," pochválil svoji svěřenkyni Radek Votava.

Stejného výsledku jako v singlu dosáhla Černá také ve čtyřhře po boku přerovské Zuzany Pavelkové. Našim děvčatům se podařilo udolat slovinský pár Okrslarová a Setinová 21:17 a 23:21. Potom však byly na jejich síly druhé nasazené Thomasová a Turnerová z Walesu (7:21, 17:21).

Zrcadlo výsledků

Umístění českokrumlovských badmintonistů na FZ Forza Slovenia International:

Dvouhra – muži: 5. Pavel Florián, 33. Jaromír Janáček (prohra ve finále kvalifikace), ženy: 5. Lucie Černá.

Čtyřhra – muži: 9. Janáček / Florián, ženy: 5. Černá / Pavelková (ČK/ Přerov).

Smíšená čtyřhra: 9. Janáček / Černá.