V prvním zápase florbalisté z okresního města zodpovědným výkonem zdolali třetí Lišov a ve druhém pak v klidu přehráli béčko budějovické Cosa Nostry.

FBC Č. Krumlov – Sokol Lišov 9:5 (5:1, 2:4, 2:0)

„V prvním zápase nás čekala bitva o udržení druhé pozice v tabulce,“ předesílá přímý aktér Tomáš Kotěšovský a pokračuje v komentování utkání: „Do branky tentokrát šel gólman áčka Honza Kudláček a několikrát nás vynikajícími zákroky podržel. Začali jsme velmi aktivně, po minutě a půl získali výhodu přesilové hry, kterou využil Prokeš po spolupráci se Sulzerem. Ten nahrával i na druhý gól, kdy poslal nahrávku před prázdnou bránu a nejspíš jen díky tomu ji dokázal zužitkovat jinak největší palič krumlovského florbalu, totiž já. Poté sice dokázal Lišov snížit, ale Bednář vrátil dvěma góly klid na naše florbalky. Účet první třetiny pak uzavřel Pavel „Bivoj“ Lučan na 5:1.“

Ve druhé třetině se ale Lišov oklepal a dokázal snížit na rozdíl dvou branek. „Naše góly stříleli Bednář a Lučan. Mohlo být ale ještě hůř, protože bylo proti nám nařízeno trestné střílení. To ale Kudláček parádně zlikvidoval a následně jsme ubránili i oslabení,“ přiblížil hráč.

Ve třetí třetině Krumlovští urputně bránili hubené dvoubrankové vedení, což se s přispěním gólmana dařilo. „V jedenácté minutě pak dal Bednář z přečíslení osmou branku, a když pak Sulzer po pohledné akci přidal gól na 9:5, bylo rozhodnuto. Myslím, že vítězství bylo zasloužené, i když pár okének při bránění se v naší hře objevilo,“ řekl Tomáš Kotěšovský.

FBC Č. Krumlov B – Cosa Nostra ČB B 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

Proti týmu, který při vší úctě patří k těm slabším, otevřel gólový účet tvrdou střelou z první Milan Moravec. Další gól přidal Kotěšovský a třetí zásah favorita obstaral Prokeš. Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Bednář a jednou vymetl pavučinu brány soupeře Martin Šesták.

„Vedli jsme již o pět branek, ale ani v poslední třetině jsme nepolevili, i když nám soupeř dokázal dát druhou branku. Vítězství jsme si v klidu pohlídali. Gólu se dočkal i Šimon Trněný a konečně i náš nejlepší střelec Martin Pompe. Čtyřicet diváků vidělo dobrý výkon celého týmu. Mohli jsme sice přidat více branek, ale brankář Cosa Nostry nám to několika výtečnými zákroky neumožnil. Na celkovém skóre se velkou měrou podílel Pavel Sulzer, který asistoval celkem u čtyř gólů. Dovolím si říct, že v obou zápasech jsme byli i díky kvalitám posil z áčka lepším týmem. Jsme nadále o skóre druzí, tak můžeme dál snít sen o postupu,“ uzavřel Tomáš Kotěšovský.

Tomáš Kotěšovský, Karel Vosika