Juniorská reprezentantka Sabina Milová vycestovala do Pobaltí a startovala na Mezinárodním mistrovství Estonska kategorie juniorů v Tartu.

Do irské metropole Dublinu na tamní šampionát dospělých pak zamířili Pavel Florián a v krumlovském extraligovém družstvu hostující Zuzana Pavelková spolu s koučem Radkem Votavou.

MMJ Estonska

Sabina Milová využila příležitosti reciprocity mezi estonským a českokrumlovským klubem a strávila v Tartu týden přípravy.

Samotný turnaj však pro ni nedopadl moc dobře, když ve dvouhře prohrála hned v prvním kole s Finkou Oksaovou (12:21, 17:21) a obsadila 17. místo.

Sama hráčka bezprostředně po odehrání zápas hodnotila: „Prohrála jsem na dva sety. Sice Finka byla o něco lepší, ale šla porazit. V prvním setu jsem ale nedokázala udržet balon ve hře tak dlouho jako soupeřka. Druhý set byl o něco lepší, ale v koncovce jsem udělala pár zbytečných chyb. Určitě je znát, že jsem netrénovala tak, jako v létě."

Ve čtyřhře pak Milová pro zranění spoluhráčky nenastoupila. I tak je ale pro Sabinu možnost trénovat v jiném prostředí dobrou zkušeností.

MM Irska

Českokrumlovský Pavel Florián musel na irském šampionátu nastoupit nejprve do kvalifikace, kde v úvodním zápase podlehl Taiwanci Yu Chun Hsienovi ve vyrovnaném třísetovém souboji (14:21, 21:18, 18:21).

„Po prvním setu to vypadalo, že na víc asi proti hráči z Asie nemá. Ale opak byl pravdou! Od prvního míče setu druhého se hra zcela vyrovnala. Pavel odehrál moc dobrý zápas, ve kterém se dokázal prosazovat v jednotlivých výměnách a jeho hra byla velice účinná. Asiatovi herně stačil i přes hodně velký tlak a rychlost soupeře. A nebýt dvou sporných momentů ve třetím setu, mohl být výsledek ještě hodně na vážkách," okomentoval zápas kouč Radek Votava.

Ve čtyřhře Florián hrál s obvyklým spoluhráčem Ondřejem Kopřivou z Dobrušky. Našim vyšel skvěle nástup do zápasu, když nizozemskou dvojici Caljouw a Jille zaskočili přímočarou aktivní hrou a první set vyhráli 21:10. Od začátku druhého setu se však hra vyrovnala a více jistoty bylo rázem na raketách soupeřů, jejichž hra dostala řád a kvalita postupně rostla. Po 44 minutách a třech setech (21:10, 15:21, 16:21) do druhého kola naši hráči nepostoupili.

Přerovská Zuzana Pavelková si na turnaji v singlu zopakovala souboj se stejnou soupeřkou jako v roce 2013. Opět prohrála na tři sety, ale v úplně jiném zápase. Dánskou reprezentantku Jensenovou trápila v třísetovém souboji (21:14, 17:21, 12:21) plných 44 minut.

„Zuzka vstoupila do zápasu přímo skvěle a ve velice slušném tempu dokázala soupeřku držet pod tlakem. Rozhodující moment nastal za stavu 10:9 ve druhém setu. Tady si vybrala slabší chvilku a soupeřka ji odjela na 10:16. To rozhodlo o druhé sadě a také o větší jistotě na straně hráčky z Dánska. Nakonec po hladkém třetím setu a tři čtvrtě hodinovém souboji šla z kurtu poražená, ale za výkon se rozhodně stydět nemusí," podotýká trenér Votava.

Umístění hráčů SKB – dvouhra: 17. Pavelková, Florián kvalifikace, čtyřhra muži: 17. Florián / Kopřiva.

Jiří Frendl