Všichni zúčastnění se do závodů vrhli po hlavě a někteří za víkend stihli odjet i naprosto neuvěřitelných čtrnáct závodních jízd!

Sobotním podnikům MČR v závodě smíšených kanoistických dvojic (C2 mix) vládli Vltaváci Karolína Paloudová s Václavem Švadlenou, kteří již počtvrté v řadě společně vyskočili na vítězný stupínek.

„Závod jsem si velice užil, jako každý rok. Na Down-Town se totiž jinak než s dobrou náladou a nadšením nejezdí a i přes to, že nám během víkendu pršelo, ničemu to neuškodilo. Jsme přeci sjezdaři a na takové podmínky jsme zvyklí,“ komentoval Václav „Fofr“ Švadlena.

Krajskými přeborníky ve sjezdu na divoké vodě se ve svých kategoriích stali: Lukáš Novosad (C1), Karolína Paloudová (K1) a Václav Ondřich (K1).

Lukáš Novosad společně s Tomášem Paloudou postavili na oba závodní dny velmi zajímavou slalomovou trať, která dala zabrat i těm nejzkušenějším. Krumlovští borci se přesvědčili, že i vedle jejich loděnice se dá vytvořit složitější kombinace branek.

Václav Švadlena ke slalomu dodává: „Slalomář nejsme, ale to nic nemění na tom, že bych si příležitost závodění doma nechal ujít. Na výsledky se raději nekoukám, ale každou jízdu jsem si vychutnal!“

Součtem všech slalomových výsledků se za víkend stala absolutní šampiónkou krumlovská Tereza Kratochvílová, která si zaslouženě vybojovala „medvědí pracku“.

Alexandra Plachtová, Karel Vosika