Barvy krumlovského SKB na turnaji hájil Ivo Černý. „Účastním se tohoto turnaje již od roku 2008, a to zejména protože mě badminton stále baví a rád se potkám se svými bývalými soupeři a kamarády ve stejně napínavých utkáních, jako když nám bylo o třicet let méně,“ má jasno krumlovský matador.

Černý hrál v kategorii 50+, kde mu v úvodní dvouhře byl soupeřem brněnský Petr Komarovský. Po výhře ve dvou setech (21:18, 21:15) postoupil do druhého kola.

Zde čekal mnohem těžší oříšek, domácí Jiří Konupka, s nímž v minulosti svedl již několik dlouhých bitev. A nejinak tomu bylo i tentokrát. V první sadě Černý jen dotahoval náskok soupeře a sadu ztratil (17:21). Ve druhém setu zpřesnil hru, dostal se do vedení, které ale soupeř smazal a poté měl k dispozici dokonce čtyři mečboly. V nervy drásající koncovce krumlovský matador nakonec sadu urval (25:23). V rozhodujícím setu pak měl v závěru více sil a po více než hodinovém boji postoupil do finále (21:19).

Boj o zlato byl reprízou finále z roku 2016. Na přesnou hru Pavla Halsche bohužel Černý opět nenašel protizbraň a i tentokrát prohrál 0:2 na sety (12:21,14:21). Stříbrná příčka je pro Černého již třetím druhým místem ve dvouhře na MČR po shodných umístěních v letech 2011 a 2016.

Ve čtyřhře Černý vytvořil párovou dvojici s dlouholetým kamarádem Milošem Kamarytem z Jiskry Nejdek. Deblu s krumlovským zástupcem se podařilo dojít do finále, kde padl 0:2 na sety s ostřílenou brněnskou dvojicí Krais a Halsch. I přes porážku je po deblovém titulu z roku 2015 pro Černého 2. místo dalším výborným výsledkem z MČR.

„Kladenskou atmosféru zápasů jsem si moc užil. Už teď se těším na další souboje s vrstevníky, které nás čekají ve třetím kole veteránské Grand Prix družstev v říjnu v Dobřichovicích,“ těší se Ivo Černý.

Umístění hráče SKB na MČR veteránů 2019 – dvouhra muži 50+: 2. místo Ivo Černý, čtyřhra muži 50+: 2. místo Černý / Kamaryt (SKB ČK / Nejdek).