Na republikovém šampionátu se prezentoval úctyhodný počet 838 závodníků z 82 klubů. V obrovské konkurenci startovala šestnáctka mladých nadějí Karate Panthers Český Krumlov, které si vybojovaly právo účasti na předchozích nominačních závodech.

Českokrumlovští vystoupali celkem pětkrát na stupně vítězů. Nejlepšího výsledku dosáhl mladičký Martin Enev, který se v kumite kategorie 7 až 9 let (do 27 kilogramů) stal novým mistrem republiky.

Matyáš Jurík – 7. místo kumite ml. žáci 10 až 11 let nad 41 kg
Michaela Šidlová – 7. místo kumite st. žákyně nad 50 kg.

SLOVA OD KORMIDLA

Karlovarský šampionát a výkony svých svěřenců okomentoval šéftrenér Karate Panthers ČK Marek Hullman takto:

„Rád bych v první řadě poděkoval všem nominovaným závodníkům za skvělou reprezentaci našeho klubu a města Český Krumlov. Vím, že to byla pro ně dlouhá cesta a spousta dřiny. Vždyť jen vybojovat si nominaci na mistrovství republiky nebylo vůbec jednoduché a stálo to spoustu práce po celý rok. Musím samozřejmě vyzdvihnout vystoupení Eneva, který se stal mistrem republiky. Martin podával skvělé výkony celý rok a při vrcholu sezony ukázal, že je nejlepším ve své kategorii. Výborné výkony předvedli také Martínková, Václavíková, Korytar nebo Jelínek, kteří vybojovali ve svých kategoriích rovněž krásná třetí místa. Ještě bych poděkoval českobudějovickému Fight clubu, a to nejen za pomoc při přípravě na mistrovství, ale hlavně za celoroční skvělou spolupráci s naším klubem. Velké poděkování patří samozřejmě všem rodičům našich závodníků za podporu!“