Na mezinárodním badmintonovém mistrovství Portugalska dospělých v letovisku Caldas da Rainha startoval trojlístek hráčů SKB Český Krumlov ve složení Lucie Černá, Pavel Florián a Jaromír Janáček.

První do bojů vstoupil Janáček, který musel hrát kvalifikaci ve dvouhře. V prvním zápase ho čekal druhý nasazený kvalifikant Jacob Nilsson ze Švédska, proti kterému se Janáčkovi nedařilo a po prohře ve dvou setech (11:21, 12:21) se s dvouhrou loučil hned na jejím začátku.

V hlavní soutěži, která byla zahájena smíšenou čtyřhrou, nastoupil Jaromír Janáček neotřesen z kvalifikace singlu společně s Lucií Černou. V prvním kole jednoznačně přehráli španělský pár Alberto Zapico a Haidee Ojedaová (21:12, 21:10). Skvěle jim pak vyšel i zápas o postup do čtvrtfinále, ve kterém porazili čtvrtý nasazený pár Oliver Schiller a Caline Burkartová ze Švýcarska. V zápase, který se hrál 37 minut, nejprve jednoznačně prohráli první set (7:21), ale od začátku druhé sady se hra zcela vyrovnala. Postupně pak měla navrch krumlovská dvojice, která dovedla druhý set do vítězného konce poměrem 21:18. Obdobný průběh měl i set rozhodující, na jehož konci byla velká radost naší dvojice ze skóre 21:17. V zápase o postup do semifinále už Janáček s Černou nestačili na pár Pyykonen a Hoimová (Finsko / Estonsko) a po těsné prohře ve dvou vyrovnaných setech (18:21, 20:22) si z Portugalska přivážejí velmi pěkné 5. místo.

Do dvouher v hlavní soutěži pak zasáhla jako první Lucie Černá, která měla na úvod známou soupeřku z Finska – Riikku Sinkkoovou. První set prohrála velkým rozdílem (14:21), ve druhém více bojovala, nedala kůži lacino, přesto skóre v poměru 19:21 znamenalo pro krumlovskou hráčku konec nadějí na druhé kolo.

Také Pavel Florián neprošel v singlu prvním kolem, kde měl za soupeře Tobiase Wadenka z Německa. První set prohrál Florián hladce 10:21. Do druhého setu nastoupil uvolněný s pocitem, že nemá co ztratit. Soupeře zaskočil důraznějším rozehráváním a tlakem si vybojoval výhru 21:19. To samé uplatňoval i v první části rozhodujícího setu, kdy vedl dokonce 8:1. Soupeř se však poté zvedl a zápas dokonale otočil ve svůj prospěch 10:21, což zmařilo Floriánovi postup do dalších bojů.

Do čtyřhry nastoupil Pavel Florián se svým tradičním partnerem Ondřejem Kopřivou z Dobrušky s respektem z mladého skotského páru Dunn a Hall – a bylo to znát na předvedené hře. V zápase, který se hrál rovných 30 minut, Češi prohráli ve dvou setech (17:21, 13:21).

Umístění hráčů SKB Český Krumlov na MM Portugalska – dvouhra muži: 17. Pavel Florián, kvalifikace (1. kolo) Jaromír Janáček, dvouhra ženy: 17. Lucie Černá, čtyřhra muži: 9. Pavel Florián / Ondřej Kopřiva, smíšená čtyřhra: 5. Lucie Černá / Jaromír Janáček.

Jiří Frendl