Krumlovským basketbalistům zvlhl prach

Týn nad Vltavou - Tři utkání ve Sdruženém okresním přeboru pod vysokými koši na palubovkách soupeřů mají za sebou basketbalisté českokrumlovského SKB.

4.11.2010

Basketbalové utkání sdruženého okresního přeboru mužů / SKB Český Krumlov - TJ Spartak Kaplice B 47:59.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Tentokrát zavítali do nejsevernější destinace na mapě soutěže, kde propadli v útočné fázi, když jim zvlhl střelecký prach a dali jen 39 bodů.

BK Týn nad Vltavou – SKB Český Krumlov 59:39 (38:22)

Jako první se do střelecké listiny zapsal Kotous a poslal hosty do vedení. To vydrželo dvě minuty, poté však domácí otočili na 3:2. Moronga ještě jedním trestným hodem vyrovnal, ale pak už začali úřadovat domácí střelci. Týnští během čtyř minut odskočili na 10:3 a přišel time out hostů. Po návratu na hřiště Krumlovští sice snížili, ale pak už se do konce čtvrtiny prosazovali už jen domácí – 16:7. Druhá perioda patřila hostům, kteří jí vyhráli dílčím skóre 15:12. V 15. minutě po trojce Al Ahmada to bylo 24:19, pak ale přišla další šňůra domácích, kteří v poločase vedli o 16 bodů – 38:22.

Třetí dějství přineslo střelecké trápení na obou stranách. Celkově diváci viděli jen 14 bodů (8:6) a spíše než basketbal to byl na hřišti boj plný chyb a nepřesných střel. Po třiceti minutách hry byl stav 46:28. Poslední desetiminutovku odstartoval dobře Kotous, který zaznamenal 3 body (46:31), pak ale okomentoval výrok rozhodčích a byla mu udělena technická chyba. Kotous nadále diskutoval s rozhodčím a byla mu udělena diskvalifikující chyba. Tím výrazně oslabil svůj tým!

Domácí však z nabídky čtyř trestných hodů neproměnili ani jeden a stav tak zůstal nezměněn. Ve 36. minutě se hostům podařilo snížit na 10 bodů (46:36) a zdálo se, že domácím dochází dech. Týnští se však oklepali a třemi body v řadě odskočili na 49:36 (37. minuta). V závěru se hostům podařilo ještě snížit na 49:39, ale poslední dvě minuty patřily domácím, kteří nakonec vyhráli o dvacet bodů – 59:39.

Fakta – základní pětka a body SKB ČK: Kotous 13, Al Ahmad 12, Chaloupka 9, Moronga 2, Gábriš, střídali: Netušil 2, Rizák 1, trojky: 2 (Al Ahmad 2), trestné hody: 16/7 (43,8%), čtvrtiny: I. 16:7, II. 12:15, III. 8:6, IV. 13:9.

Dnes poprvé doma

Pokud chcete více vědět o dění okolo krumlovského basketbalu, navštivte internetové stránky www.basket-ck.cz. Zde je k dispozici rozpis utkání, přehled o hráčích, aktuální tabulka a mnohé další.

První domácí duel je na programu ve čtvrtek od 19 hodin, kdy SKB hostí v tělocvičně gymnázia družstvo SK Lišov.

4.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
Středisko praktického vyučování pořádalo Dny řemesel.
38

OBRAZEM: Na Dny řemesel přijely školy z celého okresu

Psí Vánoce v krumlovském útulku byly opravdu štědré, vybralo se přes tunu krmení a přes 25 000 korun.
43

OBRAZEM: Psí Vánoce byly štědré, zvířectvo dostalo přes tunu krmiva

Hasiči zachraňovali koně z potoka

Kájov - Do svízelné situace se dostal kůň na Kájovsku. Kůň zapadl do potoka v osadě Mezipotočí.

Medvědi napsali ve sněhu vítěznou tečku za rokem

Hluboká nad Vltavou – Na ledě otevřené Kuki arény v hlubockém podzámčí psali hokejisté krumlovského Slavoje v šestnáctém kole krajské ligy letošní tečku – a byla to tečka vítězná.

Hasiči v noci složitě tahali dodávku z Vltavy

Herbertov - Velmi nepříjemné okamžiky má za sebou posádka dodávky, která v neděli v noci skončila ve Vltavě.

Běžkaři, okolo Frymburka projeli bílou stopu, rolba vyjela i na Lipně

Frymburk, Lipno nad Vltavou - Na frymburských loukách se můžete od pondělního rána pořádně vyřádit na běžkách.