Krumlovští hráči v posledním listopadovém týdnu startovali na otevřeném mistrovství Skotska (Scottish Open) v Glasgowě, kde si pod taktovkou kouče Votavy připsali body za 17. místo ve společně hrané čtyřhře po prohře s výborným dánským párem Daugaard a Sogaard (14:21, 6:21).

„Soupeř prokázal vysokou deblovou kvalitu, když postoupil až do finále, kde v těsných dvou setech nestačil až na bronzové medailisty z olympiády v Riu, britský pár Ellis a Langridge,“ připomíná Radek Votava a k výkonu svých svěřenců dodává: „Proti osmé nasazené dvojici kluci dokázali nejvíce vzdorovat hned na začátku v první polovině setu. Dánové ale postupně zrychlovali a precizní hrou byli o level lepší dvojicí. Pro Míru s Tomášem jsou to ovšem velké zkušenosti. Odehrát takto velké zápasy v jiném pojetí, rychlosti a na jiné úrovni, to nám jen ukazuje, na čem musíme dále pracovat a v čem se zlepšovat.“

Janáčka se Švejdou čekají ještě v tomto roce mezinárodní turnaje v Itálii a v Turecku. Dále mají na programu kvalifikaci na ME družstev s českým týmem v Polsku a před tím ještě odehrají druhé kolo extraligy.

„Přivítáme 2. prosince doma Benátky. Přijďte zafandit klukům i celému našemu týmu v neděli po poledni do haly,“ zve fandy trenér Radek Votava.