Na další badmintonové mezinárodní mistrovství dospělých vycestoval minulý týden z Českého Krumlova kvartet reprezentantů oddílu SKB.

Do nizozemského Almere zamířili Pavel Florián a junioři Lucie Černá a Jaromír Janáček pod vedením trenéra Radka Votavy, aby se představili na velmi dobře obsazeném turnaji Dutch Open 2012.

Hodně se z krumlovských želízek zadařilo ve dvouhře Floriánovi, který v prvním  kole přehrál Belgičana Abtsa ve dvou setech (21:19, 21:13). Ve druhém však již Florián nestačil na nasazeného Dána Ulsinga, prohrál ve dvou sadách ( 9:21, 17:21) a umístil se tak na velmi pěkném sedmnáctém místě.

V dalších dvouhrách krumlovští junioři Janáček s Němcem Reuterem (16:21, 9:21) a Černá s Chan Ky (14:21, 14:21) vypadli sice v prvních kolech, což se předpokládalo, ale tyto prohry znamenaly pro naše naděje hodně zkušeností.

Proti vítězi OH

Ve zbývajících dvou turnajových vystoupeních, společně hraných párových disciplínách, se Jihočeši rovněž neztratili. Zejména debl Florián a Janáček si vedl docela dobře, když ve vyrovnaném utkání s domácím párem  Os a  Starr prohrál po velkém boji a velice těsně 19:21 a 19:21.

Smíšená juniorská čtyřhra Janáček a Černá to měla hodně těžké, když je los poslal proti indonéskému páru Pia Zebadiah Bernadeth a Markos Kido. Pro oba krumlovské juniory to byl od začátku velký zážitek, neboť  Markos Kido je olympijským vítězem z roku 2008 a v současné době je na sedmém  místě světového žebříčku ve čtyřhře mužů (v roce 2009 byl dokonce světovou jedničkou). S poněkud velkým respektem proto naši mladíci odehráli první set (10:21), ale ve druhém se jim již podařilo občas najít skulinu na soupeřově dvorci, a tak prohra v poměru 15:21 není vůbec žádnou ostudou.

Umístění hráčů SKB Český Krumlov na Dutch Open 2012 – dvouhra: 17. místo Pavel Florián, 33. Jaromír Janáček, 17. Lucie Černá, čtyřhra mužů: 17. Pavel Florián / Jaromír Janáček, smíšená čtyřhra: 9. Jaromír Janáček / Lucie Černá.

Jiří Frendl