Výbornými výsledky se v úvodu sezony chlubí závodníci českokrumlovského oddílu kanoistiky SK Vltava.

Jedenáctičlenná českokrumlovská výprava se představila v Krhanicích, kde se na řece Sázavě jelo 1. a 2. kolo Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, kdy nedělní závod byl zároveň úvodním nominačním podnikem na mistrovství Evropy juniorů a mistrovství světa seniorů.

Českokrumlovští byli vidět zejména ve vlajkové kategorii – C1 mužů. Reprezentant Lukáš Novosad vystoupal dvakrát na bronzový stupínek a nadějný Antonín Haleš byl jednou bronzový a jednou stříbrný mezi juniory.

„Haleš opět zajel super výsledek a potvrdil rostoucí formu, když v juniorech dojížděl těsně za žateckým Slaninou. Dokázal ale porazit svého velkého rivala Pavlíka z Dolních Kounic, což je medailista z posledního světového šampionátu juniorů. To se cení!“ řekl nám závodník i trenér krumlovských juniorů v jedné osobě Lukáš Novosad.

Za zmínku jistě stojí i umístění seniora Tomáše Vaněčka, jehož hlavní disciplínou dosud byl rafting, přesto se v konkurenci celé republikové špičky prosadil v C1 těsně za hranu elitní desítky. A konečně nestárnoucí Zdeněk Grossmann nenašel v K1 přemožitele mezi seniory!

Dalším podnikem pro Českokrumlovské bude začátkem května Mistrovství ČR družstev v Čeňkově Pile na řece Otavě. „Pojedeme na šampionát v plné síle a postavíme několik družstev. Pokud se zadaří, tak by to mohlo alespoň jednou medailově cinknout,“ věří Lukáš Novosad.

Výsledky Českokrumlovských v 1. a 2. kole ČP ve sjezdu – kategorie C1 muži: 3. a 3. celkově Lukáš Novosad, 13. a 9. Antonín Haleš (3. a 2. junior), 16. a 14. Tomáš Vaněček, 19. a 18. Václav Švadlena, 18. a 20. David Jirka, 24. a 22. Libor Peška, C2 muži: 13. a 16. Petr Janů / Tomáš Saito, K1 muži: v neděli 39. celkově Zdeněk Grossmann (1. starší veterán).