Turnaj zahájili Janáček se Švejdou výhrou nad nizozemským párem Duis a Wassink ve dvou setech (21:13, 21:15).

Ve čtvrtfinále na ně čekal pár Russ / Stallwood z Anglie. Krumlovští první set vyhráli s přehledem 21:11 a po prohraném druhém setu 15:21 se pak strhla bitva o každou výměnu. Nakonec se štěstí přiklonilo na českou stranu a Janáček se Švejdou po výsledku 25:23 postoupili do semifinále.

V boji o finále však Krumlováci zápas herně ani takticky nezvládli. V obou setech nedokázali dotáhnout nadějný stav do vítězného konce, a tak po boji prohráli s dánským deblem Klindt a Stag v těsném výsledku (19:21, 17:21) – a bylo z toho třetí místo a obhájený loňský výsledek na oblíbeném turnaji.

V konkurenci hráčů a hráček z více než 40 zemí z celého světa je to pro Janáčka se Švejdou, 83. hráče světového žebříku a již jisté účastníky červnových Evropských her, další výborný výsledek.

Jaromír Janáček nastoupil i ve smíšené čtyřhře se Sabinou Milovou (Meteor Praha) a přidal 9. místo.

OČIMA AKTÉRŮ

Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem hodnotí své vystoupení na letošním chorvatském šampionátu takto:

„Jsme rádi, že jsme zvládli první dva zápasy proti holandské a anglické dvojici. V zápasech rozhodl vždy dobrý základ a soustředěný úvod ve výměnách. Díky dobrému podání a příjmu jsme lépe dokázali tvořit potřebný tlak na síti a následně si tak dobře připravovat pozice v zadní části. Semifinálový zápas jsme ale ani jeden vůbec nezvládli. Nedokázali jsme fungovat jako v předchozích dvou zápasech. Neudělali jsme nic pro to, abychom mohli změnit vývoj zápasu. S tolika chybami to nešlo a ani nepůjde! Pro Dány to byla lehká základní čtyřhra, ke které nemuseli přidat ani moc energie. Nejde ani tak o zápas samotný, ale o jednotlivé opakované momenty, které se stávají nebo bohužel už jsou našimi stereotypy. Pro nás oba to je zklamání, protože šance byla, ale zároveň zamyšlení k několika rychlým a nutným herním změnám před dalšími mezinárodní turnaji. Tím příštím bude za dva týdny Mezinárodní mistrovství Řecka – Hellas International.“

Radek Votava