Oba krumlovští hráči měli právo startovat v hlavní soutěži, a tak pro ně nebyl první den po příjezdu kvalifikačním, nýbrž přípravným. Jak Florián, tak i Černá se zúčastnili dvouhry, nejlepší česká juniorka navíc nastoupila po boku přerovské Zuzany Pavelkové i do čtyřhry žen.

Hvězda z Ameriky

Pro Pavla Floriána bohužel skončilo účinkování ve Španělsku hned po prvním duelu, kdy narazil na favorizovaného Kevina Cordona z Guatemaly, druhého nasazeného hráče turnaje.

Florián – Cordon 13:21, 18:21. „V zápase, ve kterém nebylo co ztratit, se Pavel orientoval poměrně dobře, a to zejména v prvním setu, kde se stav přeléval z jedné strany na druhou. Soupeř ale byl v útoku takřka neomylný. To bylo až neuvěřitelné. Pavel dokázal ovládnout hru na síti a z toho následně hodně těžil. Druhý set byl ještě více vyrovnaný a v jeho průběhu náš hráč i více vedl.

Do samotného závěru šel s mírným náskokem 18:16. Jeho rival se však zkoncentroval na maximum, Pavel se také lehce zalekl a znejistěl. Měl tam tři momenty na bod nebo na velkou výhodu, ale nic z toho nedopadlo. Smutek při odchodu nešlo na našem hráči přehlédnout.

Přesto si zaslouží pochvalu, a kdybych měl něco vytknout, tak snad občasný pasivnější přechod na síť, který dostával soupeře do útoku. V koncovce to chtělo trochu více preciznosti a v druhém okamžiku to risknout," zhodnotil první a zároveň poslední zápas svého svěřence na turnaji trenér Radek Votava.

Juniorská jednička

Lucie Černá na jihu Evropy dokázala jednou vyhrát, když udolala Sarah Thomasovou z Walesu, a v boji o čtvrtfinále se Jihočeška utkala s třicátou hráčkou světa a nejlepší juniorkou Evropy Carolinou Marinovou ze Španělska. Ta už ale byla nad její síly a vyhrála za půl hodiny ve dvou setech.

Černá – Thomasová 21:14, 21:16. „Ve svém prvním zápase nemělo Lucku čekat nic snadného, soupeřka byla mnohem zkušenější. Zápas se ale začal vyvíjet úplně jinak, než Lucka očekávala. Thomasová začala od prvních výměn hodně chybovat, a tak rozjezd naší juniorce rozhodně usnadnila. Vím, že Lucka šla do zápasu vyhrát a moc chtěla ve druhém kole hrát proti Marinové, a tak jsem věřil, že je to dostatečný motiv.

Byl to sice takový divný zápas, ale Lucka ho odehrála rutinérsky. Když bylo potřeba, prodloužila výměny a bezchybnou hrou soupeřku ničila nebo to rozdala přímo z první. V pauzách jsem ji upozorňoval, že je třeba být ostražitá a držet opratě pevně v rukách, a to se jí povedlo," uvedl Radek Votava.

Černá – Marinová 14:21, 8:21. „Lucka se na zápas moc těšila a věřila si. Podle bodů v jednotlivých setech to sice vypadá na jednoznačnou prohru, ale třicet minut strávených na kurtu v pekelném tempu a vedru to zase tolik nepotvrzují. Soupeřka byla prostě lepší, ale po celou dobu nedala Lucka nic zadarmo. Své body si Černá musela vybojovat a zasloužit. Dokázala odehrát hodně dlouhých a rychlých výměn, ve kterých se dokázala i prosadit. Tento zápas jí ukázal, co ji v budoucnu čeká, pokud bude chtít ještě více uspět. Lucka si zaslouží opět velkou pochvalu," dodal krumlovský trenér.

Čtyřiačtyřicet minut pak trval souboj českých deblistek Černé a Pavelkové proti soupeřkám z Francie. Při druhém společném startu našich hráček to sice na vítězství opět nestačilo, ale děvčata jsou rozhodně na dobré cestě k nějakému většímu úspěchu.

Černá / Pavelková – Fontaineová / Lefelová 21:19, 15:21, 19:21. „V zápase proti sehraným Francouzkám neměly Lucka se Zuzkou co ztratit a pouze bojovnost, hra bez chyb a také upravená taktika je mohly dovést k vítězství. A nakonec k němu nebylo daleko. Tři sety a fůra zkušeností do zápasů ve dvouhře, to je velký klad tohoto zápasu, navíc jejich výkon byl mnohem lepší než ve Slovinsku. A co rozhodlo o prohře? Větší sehranost soupeřek a z naší strany to chtělo vyrovnanější výkony. Vždy byla jedna z hráček v útlumu," uzavřel hodnocení Radek Votava.

Umístění českokrumlovských badmintonistů na Spanish Open 2012:

Dvouhra – muži: 17. – 32. Pavel Florián, ženy: 9. – 16. Lucie Černá.

Čtyřhra – ženy: 17. – 32. Lucie Černá / Zuzana Pavelková (SKB Č. Krumlov / Přerov).