Po netradiční premiéře ve slovenském Liptovském Mikuláši se pohárové závody přesunuly už do domácích vod, a to do Železného Brodu, kde se na řece Kamenici ve dvou dlouhých sjezdech představil krumlovský kvartet ve složení Lukáš Novosad, Antonín Haleš, David Jirka a Martin Novák, který před sezonou rozšířil řady SK Vltava.

Prvně jmenovaný matador Lukáš Novosad nám přiblížil: „Ze závodů, které jsou zároveň nominační pro letošní mistrovství světa v Augsburgu, mě nejvíc těší zapojení Martina Nováka. Ukázal, že bude velkou posilou i pro domácí šampionát v soutěži družstev. A nominace? Když se zadaří, máme ambice vyslat do Německa až tři lodě. Ve hře jsem já, Haleš a už zmíněný Novák,“ říká naposledy dvakrát stříbrný Novosad a doplňuje: „Na Kamenici se jely i závody raftů, kde jsme každý startovali v jiné posádce. Tady bych vyzdvihl druhá místa budějovické posádky Hanace s naším triem Haleš, Saiko a Peška.“

Umístění kanoistů SK Vltava při 3. a 4. závodě ČP v dlouhém sjezdu – C1 muži: 2. a 2. Novosad, 5. a 9. Haleš, 9. a 10. Novák, 11. a 12. Jirka.

Už o tomto víkendu zamíří Českokrumlovští do Špindlerova Mlýna, kde se jedou 5. a 6. závod dvanáctidílného seriálu Českého poháru. „To bude další maturita na těžké a málo známé trati. Do Krkonoš pojede naše skupina už daleko početnější, tedy včetně další šikovné posily Hany Peterkové, která závodí v nové kategorii C1 žen. Rádi bychom Hanku letos vyslali na oba šampionáty, Evropu i svět, kde podle mého soudu může v nové disciplíně dopadnout velmi dobře,“ uzavírá mistr světa Lukáš Novosad.