„Koncem března nám konečně přálo parádní počasí. V sobotu jsme závodili v Krhanicích na Sázavě, kterou jsme si bohatě najeli už před dvěma týdny při oddílovém soustředění. Měli jsme zde zastoupení ve všech kategoriích,“ kvituje šéftrenér Lukáš Novosad a dodává: „V neděli jsme využili krásné podmínky pro trénink v domácím prostředí na Vltavě v Krumlově.“

Ze sjezdů na Sázavě vylovili Vltaváci první letošní medaile. Mezi kajakářkami se dařilo Karolíně Paloudové, která brala stříbro v kategorii U23. Kristína Novosadová byla druhá a třetí mezi dorostenkami. Na singlkanoi nenašel mezi dorostenci přemožitele Vojtěch Klíma a stejně se dařilo v žácích i Samuelu Vejnarovi, který patří k nejmladším v tréninkové skupině, ale snahou i výkonností se už řadí k nejlepším. Na kajaku ještě dobře hájili krumlovské barvy Eduard Furiš, Matyáš Olšák a Václav Ondřich.

Vedoucím trenérem víkendového snažení krumlovských Vltaváků byl Martin Novák, který si dva náročné dny velice chválil. „Mělo to tah na bránu a výsledky našich závodníků mě potěšily. Rozhodně je co zlepšovat, ale jsme teprve na začátku sezony, tak je dobré vidět snahu v optimistických barvách,“ ví.