Na kurtech městské sportovní haly se hrálo závěrečné – páté – kolo badmintonové 1. ligy smíšených družstev dospělých.

Družstvo SKB Český Krumlov hrající ve složení Štěpánka Vazačová, Lucie Černá, Sabina Milová, Jakub Sluka, Václav Domin, Filipe Toledo, Jaromír Janáček a Pavel Florián v domácím prostředí s přehledem porazilo tým TJ Astra ZM Praha 8:0, udolalo i celek TJ Chemička Ústí nad Labem 5:3 a bez ztráty jediného bodu v celé soutěži se stalo suverénním vítězem letošního ročníku 1. celostátní ligy – skupiny západ.

V utkání s Astrou měli Krumlováci tak velkou převahu, že soupeř ani jednou nebodoval a skóre 8:0 jen potvrdilo dobré a vyrovnané výkony domácích.

„O tom, že skončíme na prvním místě, již sice bylo rozhodnuto, ale přece jen náš soupeř měl stále možnost bojovat o celkové druhé místo. Byl tak k vidění velice pohledný badminton," hodnotí krumlovský kormidelník a předseda SKB v jedné osobě Radek Votava.

Utkání proti Ústí nad Labem se hrálo již v době, kdy o konečném pořadí na prvních třech místech tabulky bylo definitivně rozhodnuto. Přesto ale došlo na opravdu napínavý závěr zápasu, a to zejména ve druhé mužské čtyřhře. V té domácí Filipe Toledo s Václavem Dominem v dramatické koncovce třetího setu proti páru Löffler a Kubiš vydřeli vítězství 24:22 a předurčili tím konečný výsledek celého utkání 5:3 ve prospěch domácího SKB Č. Krumlov.

„V celé soutěži jsme neztratili ani jeden bod a suverénně postoupili do jarní baráže o postup do extraligy. Ta bude ovšem nesmírně těžká. Střetnutí s týmy TJ Montas Hradec Králové, TJ Sokol Dobruška a Slavií TU Liberec budou velmi vyrovnaná a určitě velice napínavá," prorokuje kouč Radek Votava.

Pořadí na prvních třech místech v 1. celostátní lize – skupina západ: 1. SK Badminton ČESKÝ KRUMLOV 30 bodů, 2. TJ Chemička Ústí nad Labem 21 bodů, 3. TJ Astra ZM Praha 18 bodů.

Radek Votava, Karel Vosika