Florbalový tým mladších žáků českokrumlovského FBC DDM zakončil vydařenou sezonu vítězstvím na píseckém turnaji.

V mistrovském ročníku 2011/12 odehráli krumlovští benjamínci celkem dvaatřicet utkání, z nichž pětadvacetkrát zvítězili, dvakrát remizovali a pouze pětkrát se museli před svými soupeři sklonit. Navíc z devíti odehraných turnajů Krumlovští přivezli šest zlatých a dvě stříbrné medaile.

FBC DDM ČK – Kaplice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1). V prvním klání píseckého turnaje Krumlovští změřili síly s tradičním okresním rivalem. Ve vyrovnané bitvě krumlovští mladší žáci dvakrát vedli po trefách Kouby a Maurence, ale Kapličtí se vždy dotáhli. V předposlední minutě však svým druhým zásahem v utkání rozhodl o výhře družstva z našeho okresního města Maurenc.

1. FBK Tábor – FBC DDM ČK 4:5 (1:3, 1:2, 2:0). Po minutě Táborští otevřeli skóre, ale pak neudržitelný Kouba hattrickem do konce první třetiny otočil až na 1:3. V úvodu druhé části se Kouba trefil počtvrté, domácí korigovali, ale za chvíli byl v úniku faulován Maurenc a sám z nájezdu upravil na 2:5. V poslední třetině se domácí ovšem dotáhli na rozdíl gólu, ve finiši si vzali oddechový čas, ale hosté si už závěr zkušeně pohlídali a v poslední minutě soupeři vůbec nepůjčili míček.

Sokol Písek – FBC DDM ČK 3:4 (2:0, 1:2, 0:2). V posledním zápase skupiny narazili krumlovští mladší žáci na domácí tým, který v úvodu druhé části vedl už o tři branky. Senzace se ale nekonala. K obratu hosty nastartoval nejmladší hráč Kolín, který po pasu od Sikuty mířil přesně k tyči. Krátce před druhou pauzou Turnhöfer korigoval na 3:2. V poslední části pak nechali domácí dvakrát zakončovat Maurence – a třetí výhra Krumlovských o jedinou branku byla na světě.

FBC DDM ČK – 1. FBK Tábor 6:4 (3:1, 2:3, 1:0). Finálový duel už neměl vinou únavy takový náboj, přesto v něm padlo celkem deset branek. Krumlovští si po celý zápas udržovali náskok a nakonec se mohli radovat z turnajového prvenství. Branky vítězů dali Dvořáček (2), Sedlák, Kouba, Turnhöfer a Maurenc.

Daniel Sedlák, Karel Vosika