Domácí družstvo hrající ve složení Martin Sládek, Nicola Siviglia, Marek Jakeš, Daniela Jakešová, Tereza Markovcová a Andrea Stropková vzdorovalo dalších devíti výběrům z celé České republiky.

Domácí šestí

V prvním utkání nastoupili Českokrumlovští proti výběru Plzeňského a Karlovarského kraje. Se západočeskými soupeři bojovali domácí statečně, nicméně body dokázali získat jen ve dvou zápasech z celkových sedmi, když se dařilo jen sourozencům Jakešovým v mixu a dvouhru dívek vyhrála Markovcová.

Druhý zápas proti výběru Prahy měl podobný scénář a skončil stejným výsledkem. Body však získali domácí badmintonisté v jiných disciplínách, když dvouhru chlapců ovládl Marek Jakeš, společně s Nicolou Sivigliou pak triumfoval v chlapeckém deblu. Opravdu dramatický zápas strhli na svou stranu ve druhém setu v poměru 26:24 a ve třetí sadě 21:19.

Ve třetím utkání nastoupili hráči SKB proti favoritovi skupiny a pozdějšímu vítězi z Moravskoslezského kraje. Ten se ukázal jako opravdu silný soupeř a naši bohužel nezískali v tomto střetnutí ani jeden set.

Náladu si ale naše družstvo spravilo v závěrečném zápase skupiny, když porazilo rezervní výběr jižních Čech jednoznačně v poměru 6:1. O body se v tomto utkání zasloužili úplně všichni členové družstva. A tato výhra byla dobrou vzpruhou před závěrečnými zápasy o pořadí.

Čtvrté místo ve skupině pro českokrumlovské družstvo znamenalo, že nastoupí k utkání o sedmé místo proti výběru Středočeského kraje. V podobném stylu domácí mladší žáci převálcovali své soupeře 6:1 – a s turnajem se rozloučili vítězně.

Slova od kormidla

„Celé domácí družstvo zaslouží pochvalu. Všichni se navzájem povzbuzovali, fandili si a každý nechal na kurtu vše, co uměl… a někdy i o kousek víc! Je třeba také zmínit, že Marek s Andreou by za jiných okolností, tedy že bychom turnaj nepořádali my a neměli své vlastní družstvo, s největší pravděpodobností patřili do prvního týmu jižních Čech, zbytek družstva by pak byl osou jihočeského béčka. Rozhodnutí rozdělit družstva ale v každém případě mělo své opodstatnění. Všichni si mohli dostatečně zahrát a Jihočechům to umožnilo vyslat do soutěže neuvěřitelných osmnáct dětí!,“ řekl předseda i trenér domácího oddílu Radek Votava a vzápětí ještě doplnil: „Rád bych poděkoval všem z našeho klubu, kteří v čele s Karlem Kotyzou uspořádali po organizační stránce výborný turnaj. Odměnou jim byla skvělá účast na tomto tradičním kláním a perfektní výkony hráčů a hráček áčka jižních Čech a také domácích nadějí. Velký dík patří i klubovým partnerům v čele s městem Český Krumlov, bez kterých bychom turnaj připravovali jen velmi složitě.“