Zlatou tečku za sezonou napsali mladí florbalisté krumlovského FBC v západočeské metropoli.

Družstvo starších žáků se minulou sobotu už v 5.15 ráno sešlo u krumlovské haly, aby se vzápětí vydalo na misi do Plzně, kde je čekal start na turnaji Pilsen games. Celkem se na Plzeňské hry sjelo šest družstev a hrálo se systémem dvou základních skupin.

Plzeň B – Č. Krumlov 0:6. Domácí béčko bylo v úvodu ještě plné sil, ale vzdorovalo našemu týmu jen první patnáctiminutovku, kterou prohrálo o dva góly. Po přestávce se už Krumlovští rozběhali a přidali do plzeňské sítě další čtyři zásahy.

Č. Krumlov – Sokolov 11:1. Již po 10 minutách Jihočeši vedli 5:0 a bylo jasné, kdo postoupí přímo do semifinále turnaje. „Jediné co mně mrzelo, že kluci více neroztáhli hru do stran, aby šetřili síly a nechali soupeře více běhat, což je při delších turnajích důležité," podotkl trenér Daniel Sedlák.

Semifinále: Č. Krumlov – FbK Kobylisy 9:1. Pražský tým se probojoval do semifinále z druhé skupiny až po nájezdech. Jihočeši ovšem žádné drama nepřipustili, vrhli se na soupeře od prvních minut a kombinační agresivní hrou ho doslova zničili.

Finále: Plzeň – Č. Krumlov 0:2. „Finálového soupeře jsme bedlivě sledovali v předchozích zápasech a věděli, že předvádí velmi kvalitní kombinační hru. Jeho hráči umí velmi dobře vystřelit a jsou na tom i výborně technicky," předesílá kouč Sedlák.

„Chtěli jsme proto pohlídat nejnebezpečnější první domácí formaci v čele s vysokým Štorkem, který rozdával gólové zásahy z každé pozice. Na starost ho dostal Hajsák, což byl výborný tah. Radek domácího špílmachra doslova vymazal, a ten se za celou dobu nedostal do jediné příležitosti. Soupeř v první polovině ve vážnější šanci nebyl, my jsme naopak měli minimálně tři tutovky a jednu z nich proměnili. Ve druhé polovině se situace nezměnila. Opět jsme měli několik šancí, ale využití bylo dlouho nulové. Pět minut před koncem pak mohl přijít trest. Po přihrávce zpoza branky nás ovšem zachránila pohotová reakce gólmana. A nedáš dostaneš platilo i tentokrát. Hned z protiútoku jsme přidali druhý gól a konec si již pohlídali," viděl trenér Sedlák finálovou zlatou výhru.

„Musíme ovšem hodně zapracovat na střelbě. Stále nás totiž trápí malé využívání gólových příležitostí a je potřeba, aby hráči sami chtěli více změnit tuto špatnou bilanci. Jinak samozřejmě gratuluji celému týmu za povedený výkon a báječnou tečku za vydařenou sezonou. Už nyní se můžeme těšit na příští ročník, protože náš dorost se dostal do první ligy," zve trenér Daniel Sedlák fandy florbalu už na příští sezonu.

Daniel Sedlák, Karel Vosika