Přeboru se zúčastnila devítka žákovských týmů a široké zastoupení mělo Českokrumlovsko, a to ve třech družstvech SKB Č. Krumlov a jednom ze Sokola Křemže.

Českokrumlovští z družstev A i B nenašli přemožitele a nakonec se po výhrách ve finálovém vítězném klání se Sokolem Č. Budějovice spolu utkali o titul přeborníka kraje. V boji o zlato byli šťastnější „béčkaři" ve složení Linda Šmikmátorová, Adam Tancer a Adam Marťán, kteří vyhráli poměrem 5:3 a odsoudili tak oddílový A tým ve složení Michaela Štronerová, Jan Oros, Jan Perník a Kristián Filip ke stříbrným medailím. Před tím se ovšem obě krumlovská družstva hladce vypořádala se svými soupeři v základních skupinách.

Vítězové turnaje porazili jak hráče Křemže, tak i táborské badmintonisty shodně 8:2. Stříbrní se zase hladce vyrovnali se Sokolem Č. Budějovice B 8:2 a se Štěpánovicemi 7:3.

V základní skupině bojovalo úspěšně také družstvo Křemže, které porazilo Tábor 8:2 a i přes prohru s béčkem krumlovského SKB postoupilo do skupiny o 4. až 6. místo. Tam se však nepodařilo zopakovat výkony z předchozím střetnutí a podlehli silnějším soupeřům ze Štěpánovic 3:7 resp. z Vodňan 4:6. Křemežští obsadili ve složení Lucie Koudelková, Eva Jirovcová, Václav Jirovec, Kryštof a Simon Pšeničkové konečné pěkné šesté místo.

Vystoupení céčka SKB Český Krumlov bylo bojovné, ale při absenci druhé hráčky v sestavě dost beznadějné. To se nakonec potvrdilo v základní skupině, kde toto družstvo skončilo na třetím místě. Krumlovští prohráli s áčkem domácího Sokola Č. Budějovice 1:9 a remizovali s Vodňany 5:5. V sestavě Natálie Petroušková, Adam Ječmínek, Jaroslav Jelínek a Matěj Baštýř pak nastoupili do střetnutí o konečné pořadí s béčkem pořádajícího Sokola Č. Budějovice a týmem Badminton Tábor, se kterými shodně prohráli 4:6 – a obsadili celkově až deváté místo.

Krumlovský kouč Jiří Frendl ke konečným výsledkům krajského přeboru smíšených žákovských družstev dodává:

„Naše družstva, áčko a béčko, měla takovou převahu, že za celou soutěž ztratila jen jeden set a jediný zápas. Smutné ovšem je, že ve všech třech našich družstvech chybělo vždy jedno děvče do sestavy, a tak týmy vždy nastupovaly ke každému utkání za stavu 0:2. Absence druhé dívky nejvíce postihla céčko, které klidně mohlo bojovat o čtvrté místo. Družstvo Křemže svedlo řadu pěkných vyrovnaných utkání a zejména Lucka Koudelková si připsala několik výher. Jejich konečné umístění bylo spravedlivým vyjádřením sil na kurtech."

Konečné pořadí KP družstev starších žáků 2015: 1. SKB ČESKÝ KRUMLOV B, 2. SKB ČESKÝ KRUMLOV A, 3. Sokol České Budějovice A, 4. Sokol Štěpánovice, 5. Sokol Vodňany, 6. Sokol KŘEMŽE, 7. Sokol České Budějovice B, 8. Badminton Tábor, 9. SKB ČESKÝ KRUMLOV C.

Jiří Frendl, Karel Vosika