Do druhé poloviny Sdruženého okresního přeboru basketbalistů vstoupili reprezentanti okresního města v barvách českokrumlovského SKB na palubovce SK Lišov.

I přes sympatický výkon Českokrumlovští opět doplatili na početně menší sestavu, když je domácí jednoznačně předčili především na doskoku, a to jak v obraně, tak v útoku. Lišovští si tím vytvořili nespočet druhých šancí na zakončení, což rozhodlo.

SK Lišov – SKB Český Krumlov 89:63 (47:27)

Českokrumlovským dlouhodobě chybí podkošový hráč Tomáš Kotous (zraněné koleno) a nyní absentoval i Pavel Chaloupka, což znamenalo citelné oslabení v prostoru pod košem. Úvod byl trochu nervózní, plný chyb a skóre se posouvalo směrem nahoru jen pozvolna (5. minuta – 4:5).

Na domácí ofenzivu znamenající odskočení na 14:7 zareagovali Netušil a Ziegelbauer, kteří snížili manko na tři body (9. minuta – 14:11). Do konce čtvrtiny však už nikdo z hostujících hráčů nedokázal přesně zamířit a Lišovští odskočili na jedenáct bodů – 22:11.

Na začátku druhé čtvrtiny začali domácí dominovat na již zmíněném doskoku pod oběma koši a díky tomu odskočili na šestadvacet bodů (16. minuta – 43:17). Českokrumlovští tento nápor přerušili oddechovým časem a po návratu na hřiště osmibodovou šňůrou částečně umazali nabrané manko (19. minuta – 43:25). Domácím se přesto podařilo v poločase odskočit na rovných dvacet bodů – 47:27.

Také ve třetím dějství si Lišovští drželi dostatečný odstup a nedovolili hostům se ve skóre přiblížit. Ve 27. minutě bylo manko hostů pětadvacet bodů (58:33) a tento rozdíl se udržel i po třiceti minutách hry – 67:42.

V závěrečné části se hrál vyrovnaný basketbal (dílčí skóre 22:21). Oba celky předváděly pohledné akce, ale domácí si celkem s přehledem pohlídali jasné vítězství.

Konečná prohra o šestadvacet bodů je sice krutá, přesto Českokrumlovští bojovali a předvedli velice sympatický výkon. Na lepší výsledek jim ovšem chyběly především centimetry na doskoku.

Nejlepšími střelci duelu byli hostující Ziegelbauer (20 bodů) a v domácích barvách českokrumlovský odchovanec Ondřej Šandera (také 20 bodů), který před letošní sezonou přestoupil právě do Lišova.

Stínem utkání bylo zranění českokrumlovského Jaroslava Vaněčka v poslední minutě utkání, když hostující hráč při jednom z podkošových soubojů nešťastně došlápl na nohu protivníka a přivodil si výron kotníku.

Fakta – základní pětka a body SKB: Ziegelbauer 20, Holba 12, Netušil 11, Vaněček 7, Moronga 5, střídali: Kupka 8, Mlčkovský, trestné hody: 9/5 (55,6%), čtvrtiny: I. 22:11, II. 25:16, III. 20:15, IV. 22:21.

Už dnes doma

Soutěž SOP pod bezednými koši pokračuje v kvapíkovém tempu, když už ve čtvrtek přivítají hráči českokrumlovského SKB v dohrávce pátého kola na domácí palubovce tým BK Trhové Sviny.

Hned o týden později, a to ve čtvrtek 11. února, pak do okresního města zavítají hráči z Týna nad Vltavou. Oba zápasy se hrají v tělocvičně Gymnázia Č. Krumlov s jednotným začátkem od 19.15 hodin.

Jan Beň