V kategorii chlapců se zúčastnilo celkem 16 mladých tenistů většinou z jihočeského regionu, zahrát si ovšem přijeli třeba i ze Sušice nebo z Plzně. Do soutěže dívek pak nastoupilo 14 hráček také převážně z jihu Čech, ostatní kraje zastoupily tenistky z Prahy nebo až z Přerova. Z pořadatelského klubu se klání zúčastnili dva kluci a dokonce šest dívek, což byla více než třetina startovního pole starších žákyň.

„I toto vysoké číslo nám potvrdilo, že bylo správné turnaj uspořádat, přestože to obnáší nemalé finanční náklady a spoustu času stráveného samotnou organizací,“ podotkl místopředseda LTC Český Krumlov Jan Štaberňák

A jak si mladí tenisté z krumlovského LTC vedli? V těžké konkurenci více než dobře. Jáchym Wölfl v semifinále dvouhry sice prohrál první set s druhým nasazeným Jonášem Rychnavským z Kaplice, ale další dva sety získal pro sebe a vybojoval si tak postup do finále. Tam nakonec již nestačil na nasazenou jedničku Šimona Dvořáka z Tábora, ale konečné druhé místo je i tak skvělým úspěchem.

Také v singlu dívek se domácí hráčka dostala až do finále. Natálka Horová nejdříve ve čtvrtfinále vyřadila druhou nasazenou Elen Hronovou a v semifinále pak skvělým výkonem přehrála i turnajovou trojku Sáru Fáčkovou. Na tyto dva opravdu těžké zápasy možná trochu doplatila ve finále, které musela za stavu 2:6 a 5:6 pro zranění nohy vzdát a vítězství v turnaji tak připadlo nakonec zaslouženě kaplické Adéle Makovcové, která již ve druhém kole překvapivě vyřadila nasazenou jedničku Kamilu Viturkovou.

Finále dívek bylo záležitostí tenistek z Českokrumlovska. Domácí Natálie Horová nakonec za stavu 2:6 a 5:6 pro zranění vzdala kaplické Adéle Makovcové.Finále dívek bylo záležitostí tenistek z Českokrumlovska. Domácí Natálie Horová nakonec za stavu 2:6 a 5:6 pro zranění vzdala kaplické Adéle Makovcové.Zdroj: archiv LTC ČK

„Stejně jako pro Jáchyma je ovšem i pro Natálku druhé místo výborný výsledek a snad nebude zranění nohy vážné, aby se mohla co nejdříve zase vrátit na kurty,“ poznamenal Jan Štaberňák.

Souběžně se soutěží ve dvouhře se odehrávala i ta ve čtyřhře. A zde se již Jáchym Wölfl dočkal vítězství, pro které si došel ve dvojici se svým singlovým přemožitelem Šimonem Dvořákem, když ve finále přehráli hlubocko-písecké Romana Malláta s Pavlem Dufkem.

V dívčí čtyřhře si semifinále zahrála tři krumlovská děvčata. Natálka Horová s Emou Boháčovou v tom prvním nestačily po výborném výkonu na konečné vítězky Elen Hronovou s Růženu Karšňákovou, ve druhém pak Nela Zemková ve dvojici s píseckou Fáčkovou prohrály s poraženými finalistkami Jílkovou s Gill.

Na turnaji byl k vidění výborný mládežnický tenis, průběhu celkově pomohlo i kvalitní zázemí krumlovského Tenis-Centra. A vzhledem k početné účasti hráčů z domácího klubu je více než pravděpodobné, že se LTC Český Krumlov pokusí získat pořadatelství i v příštím roce.