Centropen Dačice D – SKK Č. Krumlov 3:5 (2635:2667)

Domácí postavili hned na začátek silnou dvojici v čele s Petrem Vojtíškem, nejlepším hráčem soutěže. Krumlovská dvojice Karla Kolouchová (459) a Robert Weis (463) však podala výborný výkon a stav po první dvojici byl 1:1 (28 kuželek ve prospěch hostujícího Slavoje).

Ve druhé dvojici nastoupili za hosty Milan Sonák a Pavel Kolouch. Prvně jmenovaný potvrdil, že v Dačicích se mu daří a nejlepším výkonem z hráčů Slavoje (466) porazil soupeře o 28 kuželek. Kolouchovi (432) se bohužel nedařilo a slabší výkon zachraňoval až v poslední dorážce. Stav po druhé dvojici byl tedy srovnaný 2:2 (35 kuželek ve prospěch Krumlova).

Na závěr nastupují tradičně za Slavoj Libor Dušek a Jiří Matoušek. Po nepřesvědčivém výkonu všech čtyř kuželkářů byl po první padesátce stav vyrovnaný. Ve druhé padesátce se naštěstí probudil Dušek (437) a porazil soupeře o 23 kuželek. Matoušek (410) se svým soupeřem sice prohrál, přesto Českokrumlovští celkově utkání vyhráli, a to i na celkový počet sražených kuželek 2667:2635.

V průběžné čtrnáctičlenné tabulce divize – jih patří áčku českokrumlovského Slavoje po dvacátém kole 4. místo s bilancí dvanácti výher a osmi porážek.

Příští utkání hrají Českokrumlovští na domácí půdě, a to tuto sobotu 6. března od 10 hodin v kuželně U Trojice, kde hostí deváté Slavonice.

Ilona Hanáková, Karel Vosika