Celostátního turnaje mladších juniorů Grand Prix A pro kategorii do sedmnácti let, který v pražské Vinoři pořádal Sokol Meteor Radotín Praha, se zúčastnil kvartet nadějí krumlovského oddílu.

V barvách SK Badminton Český Krumlov v hlavním městě nastoupili Lucie Černá, Jan Jedlička, Jaromír Janáček a Ondřej Kotyza, kteří na turnaj cestovali společně s trenérem Radkem Votavou.

Stop před čtyřkou

Ve smíšené čtyřhře vybojovali Lucie Černá s Jaromírem Janáčkem jedno kolo a obsadili 9. místo. „Oba hráli velice dobře a i v druhém zápase proti lepší dvojici tu byla vidět snaha o správné pojetí,“ chválil hru svých svěřenců v mixu trenér Votava.

Ve dvouhře Jan Jedlička odehrál slabší zápas s Hamáčkem z Hradce Králové a hladce prohrál. „Útočně laděná hra, ale mnoho neuvěřitelných chyb, to je Jedličkova současná hra. O všem společně mluvíme a já věřím, že přijde lepší čas tohoto šikovného juniora,“ řekl trenér. Jedlička ve druhém zápase (o pořadí) hrál s velice bojovným Loudou z Bílé Hory, po nepříznivém úvodu se dokázal vyrovnat s těžkou situací a zápas o čest vyhrál.

Lucie Černá si ve dvouhře poměrně hladce poradila ve druhém kole s Červenkovou z Benátek nad Jizerou. Ve třetím kole ji čekal těžký test v podobě zápasu s Jeřichovou ze Super Stars Most, která je silově vyspělejší a o rok starší. „V třísetovém zápase Lucka nakonec soupeřku nedokázala porazit, když střídala velice dobré části, kdy hrála rychle a hodně pestře, s těmi horšími, kdy naopak byla ustrašená a jakoby nevěděla, čím body vybojovat. Přesto u ní bylo vidět zlepšení ve hře na síti a také v práci s raketou,“ rozebral výkon nadějné juniorky kouč Votava.

Ve čtyřhře nastoupila Černá společně s Hejdrychovou z domácího klubu a odehrály velice dobrou čtyřhru proti silné dvojici z Mostu, ale v konečném účtování prohrály 1:2 na sety. Jedlička do deblu nastoupil s českobudějovickým Markem a jihočeskému páru se nepodařilo projít do druhého kola.

Naopak, v prvním kole zvítězili Jaromír Janáček s Ondřejem Kotyzou, kteří vyhráli úvodní zápas 2:0 na sety. Ve druhém kole pak statečně vzdorovali první nasazené dvojici Zahrádka a Holec z Astry Praha. O dva roky starší nasazení soupeři však potvrdili kvalitu a českokrumlovské mladíky vyřadili 2:0 na sety (ve druhém setu to bylo těsně 27:25).

Předseda a trenér SK Badminton Č. Krumlov Radek Votava: „Celkově si myslím, že se našim hráčům turnaj povedl. Celé je to o trpělivé práci a jejím pochopení. V zápasech proti o rok až dva starším soupeřům jsem viděl věci, na kterých momentálně pracujeme. Proto věřím, že hra u všech bude v budoucnu jen lepší a ještě lepší.“

Výsledky hráčů SKB Č. Krumlov – dvouhra: 5. Černá, 17. Jedlička, čtyřhra: 5. Kotyza / Janáček, Černá / Hejdrychová (ČK / Meteor Praha), 9. Jedlička / Marek (ČK / ČB), smíšená čtyřhra: 9. Černá / Janáček, 17. Jeřichová / Jedlička (Most / ČK).

Radek Votava, Karel Vosika