V průběhu první poloviny srpna se v soběnovské herně sešli kuželkáři z patnácti oddílů, aby účastí na tradičním klání zahájili přípravu na novou sezonu.

Soběnovský Letní pohár, který si letos odškrtl jubilejní už pětadvacátý ročník, dává jedinečnou příležitost k nastartování přípravy kuželkářů na novou sezonu. I tentokrát byla často u mnohých soutěžících znát nerozehranost a nestabilní výkony, přesto byly k vidění i velice kvalitní výkony, jak v kategorii mužů, tak i žen. V obou kategoriích se dařilo především hráčům pořádajícího Sokola.

Mezi čtyřiatřiceti ženami hráčky Soběnova vybojovaly vítězství jak v kategorii dvojic, tak i jednotlivkyň. Postarala se o to především Olga Čutková, která si výkonem 439 bodů vytvořila osobní rekord a stanovila druhý nejlepší výkon v historii na soběnovské kuželně v kategorii žen. Spolu s Jaroslavou Kulhanovou, která nahrála 416 bodů a vybojovala druhé místo v jednotlivkyních, vyhrály domácí hráčky jasně i kategorii dvojic a cena pro vítězky tak zůstala opět doma. Třetí místo vybojovaly také hráčky Soběnova – Ludmila a Lucie Čurdovy.

V kategorii mužů startovalo 97 hráčů a borci ze Soběnova opět zazářili. Vynikající výkon 467 bodů předvedl Jaroslav Prommer a zvítězil v soutěži jednotlivců. Tento výsledek je nejlepším výkonem v historii dosaženým hráčem Soběnova na jejich domácí kuželně. Spolu s Milanem Šedivým (438 bodů) nahráli domácí 905 bodů a až do posledního dne byli v čele turnaje.

Radost z celkového vítězství v hodnocení dvojic jim vzali až poslední den turnaje největší favorité, druholigoví hráči Vltavanu Loučovice Karel Jirkal mladší a Sysel Josef mladší, kteří vyhráli o pouhé tři kuželky. Jirkal se Syslem tak obhájili loňské prvenství. Na třetím místě (jako loni) skončili bývalí hráči Vltavanu Loučovice, kteří nyní hrají ligu v Rakousku, a to Miroslav Pešadík (452) a Pavel Gondek (429).

Soběnovský turnaj měl opět mezinárodní obsazení, když se jej i letos zúčastnili tradiční účastníci z rakouského Lince.

Galerie medailistů

Muži – dvojice: 1. K. Jirkal ml., Sysel ml. (Loučovice) 908, 2. Prommer, Šedivý (Soběnov) 905, 3. Pešadík, Gondek (Loučovice) 881.
Muži – jednotlivci: 1. Prommer (Soběnov) 467, 2. K. Jirkal ml. (Loučovice) 462, 3. Cígl (Blatná) 457.
Ženy – dvojice: 1. Kulhanová, Čutková (Soběnov) 851, 2. Korecká, Lukešová (Písek) 815, 3. Lucie Čurdová, Ludmila Čurdová (Soběnov) 798.
Ženy – jednotlivci: 1. Čutková (Soběnov) 439, 2. Kulhanová (Soběnov) 416, 3. Lukešová (Písek) 413.

Josef Sysel st.