Za účasti čtyř posádek s českokrumlovským zastoupením se první srpnovou sobotu v okolí západočeských Horažďovic jela Rally Agropa, pátý podnik Mistrovství České republiky ve sprintrally. Zatímco Vlastimila Hodaně s Františkem Poláčkem vyřadila porucha motoru už na druhé rychlostní zkoušce, zbývající tři naše posádky dojely bez větších problémů do cíle. Nejlepšího umístění dosáhli ve svých třídách Jiří Sojka s Petrem Vojtou, kteří dojeli třetí, pátí skončili Dominique Laurent s Jiřím Venušem a jako jedenáctí byli klasifikováni Jiří Šmíd s Jaroslavem Kaločaiem.

41. Barumka

Zatímco republikový šampionát v rallysprintech bude pokračovat až 10. září v Třebíči, Mekkou automobilových soutěží se již tradičně o posledním srpnovém víkendu stává Zlín.

Za účasti 122 posádek z 22 zemí tady zítra v 17 hodin slavnostně startuje 41. ročník Barum Czech Rally Zlín, šestý podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye, započítávaný do FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC).
Trať soutěže měří bezmála 620 kilometrů a je na ní patnáct rychlostních zkoušek s celkovou délkou 248,48 kilometru.

Úvod soutěže obstará zítra večer ve 21.15 hodin divácká „superspeciálka“ v ulicích Zlína, v sobotu je v harmonogramu osm vložek na čtyřech úsecích (Biskupice, Pindula, Troják, Semetín) a v neděli šest vložek na třech úsecích (Maják, Kudlovice, Halenkovice). Vítěz soutěže přijede na cílovou rampu ve Zlíně v neděli v 15 hodin.

Trojlístek želízek

Českokrumlovsko bude ve Zlíně stejně jako loni zastoupeno třemi posádkami. Číslo 107 má Suzuki Ignis Sport Jiřího Sojky a Petra Vojty (Sojka s Roučkovou loni skončili pátí ve třídě N2), číslo 115 Škoda Felicia Kit Car Vlastimila Hodaně a Františka Poláčka (loni vyhráli třídu A5) a číslo 120 Peugeot 206 RC Dominique Laurenta a Jiřího Venuše (loni odstoupili po havárii na RZ 9).