V prachatické hale se za účasti šesti přihlášených družstev odehrálo krajské kolo Českého poháru ve futsalu – sálové kopané.
Tato pohárová soutěž je registrována v rámci všech soutěží pořádaných Českou federací sálového fotbalu a vítězové krajských kol postupují do národního finále, jehož vítěz pak startuje v Evropském poháru UEFS.

Národní finále se letos uskuteční v sobotu 7. února v jihomoravských Valticích – a podívají se tam právě zástupci našeho okresu v barvách oddílu Bombarďáci Větřní.

Větřínští jako zástupce nejvyšší soutěže (1. celostátní liga) byli v konkurenci jihočeské sálovkářské špičky papírovými favority, ale s potvrzením této role to rozhodně neměli jednoduché. V základní skupině nejprve svedli vítěznou přestřelku s budějovickým týmem Tex Color. Pak ale překvapivě ztratili remízou s domácím Strabagem, když téměř po celé utkání tahali za kratší konec, ale v závěru ukázali větší zkušenost a vyrovnávacím gólem v posledních vteřinách si zajistili semifinále. Tam již přesvědčivě přehráli tým FC Strojírna Honer a prošli do finále.

Boj o postup na národní finále proti budějovickému týmu Orth-Med byl opravdovým vyvrcholením krajského finále. Soupeř byl silnější na míči, Bombarďáci zase prokazovali lepší taktickou vyspělost. První branka ale byla z kategorie kuriózních, když skóre otevřel ranou z vlastní poloviny větřínský gólman Beránek. Ten se však poté hrubou chybou „postaral" i o vyrovnání a v půli pak měli dokonce navrch hráči soupeře. Šest minut po změně stran bylo srovnáno, když chybu gólmana Orth-Medu potrestal Grznárik. S přibývajícím časem to pak vypadalo, že dojde na penaltový rozstřel. V závěru však Bombarďáci předvedli nacvičený signál a Sedlák dokonal obrat na 3:2. Ve finiši již Větřínský další zvrat nepovolili a po závěrečné siréně se mohli radovat z postupu na národní finále do Valtic.

Výsledky Bombarďáků – základní skupina: Větřní – Tex Color Č. Budějovice 5:3 (3:2), branky Bombarďáků: Grznárik 3, Weinhard, Ginzel, – Strabag Prachatice 4:4 (0:2), branky: Cais 2, Žilenko, Weinhard, semifinále: Větřní – Strojírna Honer 6:2 (2:0), branky: Žilenko 2, Cais 2, Ginzel, Weinhard, finále: Větřní – Orth-Med Č. Budějovice 3:2 (1:2), branky: Beránek, Grznárik, Sedlák.

Sestava Bombarďáků Větřní: Š. Beránek – Ginzel, Cais, Žilenko, Weinhard, Sedlák, Grznárik. Trenér: Pavel Šilhán.