Seriál mezinárodních mistrovství dospělých pokračoval řeckým šampionátem v letovisku Sidorokastro u Soluně. V Podivíně se hrál mládežnický turnaj pro žákovské kategorie do 13 let.

MM Řecka

Na řecké mistrovství do lázeňského střediska v Sidorokastru odjela krumlovská ženská jednička Lucie Černá se svým trenérem Radkem Votavou a startovala zde ve dvouhře a ve čtyřhře žen s obvyklou partnerkou Zuzanou Pavelkovou z Přerova.

V prvním kole singlu Černé los přisoudil Yazganovou z Turecka, se kterou velmi těsně prohrála ve dvou vyrovnaných setech (19:21,21:23) a skončila tak na 17. místě.

Ani ve čtyřhře to tentokrát nebylo o mnoho lepší. Vzhledem k nasazení postoupila česká dvojice přímo do druhého kola, kde však poté podlehla bulharskému páru Popstojková a Stojanovová ve dvou sadách (18:21, 12:21) – a bylo z toho 9. místo.

Turnaj mládeže

Na tradičním turnaji v Podivíně v kategoriích do 11 a 13 let startovali z Jihočechů jen hráči SKB Český Krumlov – a vedli si velmi dobře. V nejmladší kategorii jedenáctiletých zvítězil Robin Tancer a v kategorii U13 vybojovala cennou stříbrnou medaili Michaela Štronerová.

Trenér nadějí SKB Karel Kotyza komentuje turnaj takto:

„Všichni odjížděli s tím, že se zúčastní pouze soutěže kategorie do jedenácti let. Po příjezdu jsme však po poradě s ředitelem turnaje naše úmysly radikálně změnili a Adama Marťána, Adama Tancera a Michelu Štronerovou jsme přihlásili do soutěže kategorie U13. Pro hráče to nebyla příliš dobrá zpráva, protože se jim snížila naděje na zisk medailí. Oba Adamové sice skutečně na medaile ve dvouhrách nedosáhli, ale sehráli dramatické a vyrovnané zápasy proti starším soupeřům, které neznali a jejichž herní styl byl často odlišný od toho, co znají z domácích kurtů. Bojovali, hráli naplno, dokázali přijmout a použít rady kouče. Každým zápasem získávali více a více sebejistoty a jejich výkon stoupal. Místo medailí si přivezli plno cenných zkušeností. Navíc k těm vytouženým stupňům jim chyběl opravdu jen krůček. Kluci si spravili náladu ve čtyřhrách, kde jim již medaile neunikla a společně vybojovali bronz. To samé je možné říci i o výkonech Míši Štronerové. Ta své výkony navíc okořenila ziskem stříbrné medaile. Zvlášť zápas, který byl přímým soubojem o stříbro a který musela po těsně prohraném prvním setu otočit, stojí za pochvalu."

V mladší kategorii do 11 let měli Krumlovští také nejméně jedno silné želízko v ohni. Byl to zejména teprve devítiletý Robin Tancer, který očekávání splnil ve dvouhře. Jednoduché to však neměl, neboť musel vyhrát čtyři těžké zápasy v pětičlenné skupině. V třísetovém finálovém utkání proti Vratislavu Erhartovi z Astry Praha si pak musel sáhnout až na dno svých sil a předvést opravdu všechno, co se naučil. Stejný soupeř zastavil ve skupině Jaroslava Jelínka, i když ten podal velmi dobrý výkon.

Nejméně zkušená Natálie Petroušková skončila na nepopulárním čtvrtém místě, ale vybojovala několik cenných vítězství a za přístup a bojovnost si rovněž zaslouží velikou pochvalu.

Přehled výsledků hráčů a hráček SKB Č. Krumlov na turnaji v Podivíně:

Kategorie U13 – dvouhra dívky: 2. Michaela Štronerová, dvouhra chlapci: 5. Adam Marťán, 6. Adam Tancer, čtyřhra dívky: 4. Natálie Petroušková / Michaela Štronerová, čtyřhra chlapci: 3. Adam Marťán / Adam Tancer, 4. Robin Tancer / Jaroslav Jelínek.

Kategorie U11 – dvouhra dívky: 4. Natálie Petroušková, dvouhra chlapci: 1. Robin Tancer, 4. Jaroslav Jelínek.

Jiří Frendl