S ohledem na postavení hráčů SKB Český Krumlov na světovém žebříčku se oba vyhnuli kvalifikaci a mohli si rovnou zahrát hlavní soutěž.

Stopka od Dána

Hned v prvním kole však Pavel Florián narazil na favorizovaného domácího Rune Ulsinga (nakonec 2. místo) a ve dvou setech (16:21 a 12:21) mu podlehl. Na Floriána tak zbyla konečná 17. příčka.

„Při zápase, který se hrál dvaatřicet minut, Pavel odevzdal velice dobrý výkon a zejména v prvním setu dokázal soupeře hrajícího ve velkém tempu přehrávat. Hrál na doraz současných sil a mohl si ověřit, co mu zatím v jeho návratu na kurty nejvíce chybí. Musí trpělivě pracovat v tréninku a také se soustředit na měnící se nálady v průběhu zápasů. V současné době je to asi ta největší „brzda" v Pavlově posunu. Jeho výkon v Dánsku ale hodnotím jako velice dobrý a pro budoucnost povzbudivý," řekl Floriánův trenér Radek Votava.

Výhra a prohra

Lucii Černé se v Dánsku dařilo přeci jen o něco víc než jejímu klubovému parťákovi. V úvodním zápase si krumlovská badmintonistka poradila s dánskou hráčkou Josephine Van Zaaneovou, když ji ve vyrovnaném duelu udolala 21:18 a 21:19.

„Ve zcela vyrovnaném zápase Lucka zvládla závěry obou setů a soupeřku přehrála zejména útočnou hrou. V první sadě se hrálo o každou výměnu a v samotném závěru byla Lucka lepší. Ve druhém setu se v jedné z výměn podařilo přelstít soupeřku fintou do zadního rohu a Dánka při snaze míč vybrat upadla. Potom se chvilku dávala dohromady. Od tohoto momentu ale byla soupeřka lepší hráčkou a Lucce trvalo déle, než se dokázala vyrovnat zejména s pocitem, že hraje proti zdravé rivalce. Těsně po popisovaném momentu soupeřka dvakrát odskočila, ale Lucka vždy dotáhla. V samotném závěru byla již stoprocentně koncentrovaná a zápas dovedla do vítězného konce," popisoval průběh duelu trenér Votava.

V boji o postup do čtvrtfinále Lucie Černá narazila na krajanku Kristinu Gavnholt-Ludíkovou, hráčku světové padesátky a účastnici letošních olympijských her v Londýně. Přestože místy s českou reprezentantkou držela krok, vítězství nakonec po setech 18:21 a 13:31 připadlo zraněné Gavhholt, která už do dalšího zápasu nenastoupila.

„Zápas začal dobře a Lucka se chytla. Kristina ale zařadila na vyšší rychlost a bodově se začala vzdalovat. V první přestávce jsem se Lucce snažil hru Kristiny ještě jednou přehrát a řekl jí, že při dodržení určitých zásad v rozehrávce a vedení výměn to může prostě jít. Lucka se od prvního momentu zakousla a já smekám před jejím nasazením a tím, že to dokázala do hry vše okamžitě zařadit. Hrála moc dobře a zodpovědně. Bylo to vše ve velkém tempu, na které je více zvyklá Kristina, ale Lucka to prostě zvládala. Set sice ztratila 18:21, ale hrála dobře.

Do druhé sady Černá opět vstoupila velice dobře a za stavu 3:2 po jednom z mnoha zadržených úderů Kristina klopýtla a došlo k ošetřování. Na Kristině bylo vidět, že to není v pořádku, i tak v zápase pokračovala. V ten moment však bylo po utkání. Lucka už do hry nešla naplno, byl to těžký moment.

Při ošetřování jsme si s Luckou povídali a viděli jsme to na tři varianty. Buď bude mít Kristina rozum a zápas vypustí s ohledem na její start na olympiádě, nebo nastoupí dál a Lucka to nějak odehraje, ale s pocitem, aby jí ten start v Londýně nějak neohrozila, anebo do zápasu půjde na sto procent a bude se snažit za každou cenu vyhrát. Kristina pokračovala, a tak nezbylo nic jiného, než to prostě nějak dohrát," vysvětlil situaci Radek Votava a dodal, že Lucie Černá rozhodně Gavhholt mohla porazit. I přes prohru nakonec osmnáctiletá badmintonistka z Hořic na Šumavě obsadila v Dánsku velice pěkné deváté místo.