Turnaj s velkým T, tak by se dal krátce popsat turnaj Ostrava Judo Open 2023. O víkendu 18. a 19. března se v ostravské atletické hale uskutečnil jeden z největších mládežnických turnajů v republice. Na osmi tatami ve dvoudenní programu startovalo celkem 1393 závodníků ze 12 států.

Své síly přijeli změřit s mezinárodní konkurencí také kapličtí judisté. "V kategorii starších žáků jsme sbírali cenné zkušenosti. Příjemným překvapením byl výkon Davida Štěpánka, který obsadil v hmotnostní kategorii do 38 kilogramů bodované sedmé místo, když si na konto připsal tři výhry a dvě porážky. Ze stejného výsledku se mohla radovat také dorostenka Adéla Šedivá ve váze do 63 kil," zmínil velmi dobré výsledky kaplických judistů trenér Libor Štěpánek.

Největšího úspěchu pak dosáhla Marie Žofie Košnarová. "Vybojoval dva cenné kovy, přestože se na závodní tatami vrátila po nemoci. V kategorii dorostenek brala po jediné porážce bronz a mezi ženami do 23 let nenašla přemožitelku a zvítězila," vyzdvihl největší úspěchy kaplického juda v Ostravě trenér Štěpánek.

V moravskoslezské metropoli Kapličtí zůstali až do úterý na tréninkovém kempu. "Program kempu byl jasný a sice randori, to znamená cvičný zápas," doplnil trenér.