Matěj Dunka se na konce března již stal i mistrem Fotbalové e:LIGY FIFA, když spolu se svým spoluhráčem Mario Gumbreštem vyhráli celou soutěž v dresu Fastavu Zlín. Oba hrají v e:sportovém týmu Entropiq. Nyní Matěj vyhrál i MČR jednotlivců.

Matěj si kromě finanční prémie přivezl z finálového turnaje obrovský pohár srovnatelný s tím, který dostávají vítězové fotbalové Premier League. Čím vším musel Matěj projít, aby na pohár dosáhl? „Projít jsem si musel čtyřmi kvalifikacemi, na jejichž vrcholu hrálo vždy šestnáct soutěžících. Pořadí osmi nejlepších bylo vždy bodově ohodnoceno a nakonec se z toho rekrutoval žebříček a šestnáct nejlepších hráčů v České republice se pak utkalo o titul Mistra České republiky,“ popsal Matěj, kudy vedla jeho cesta do finálového turnaje, a doplnil: „Ve finále jsem vyhrál všechny zápasy a vybojoval tak titul.“

Systém finálového turnaje byl podobný jako na velkých fotbalových turnajích. „Hrálo se ve čtyřech skupinách a vždy dva nejlepší postupovali do play off. Mě se podařilo skupinu vyhrát, jít dál z prvního místa a celým turnajem jsem prošel bez porážky,“ dodal Matěj Dunka.

E:fotbal FIFA se z valné většiny hraje online na dálku, tentokrát se nejlepší šestnáctka sjela na jedno místo. „Hrálo se play zóně na Chodově v Praze. Potkali jsme se tam prakticky stejní hráči, jako jsme se přes sezonu utkávali v e:LIZE FIFA ligových týmů FORTUNA:LIGY. Tam hraje prakticky špička hráčů České republiky,“ doplnil Matěj.

Více než půlmetrový pohár již zůstane navždy Matějovým vlastnictvím. Kam s ním? „Dám si ho za sebe v místnosti, odkud hraji soutěže. Když budu hrát turnaje, tak bude pěkně vidět,“ dodal s úsměvem Matěj. Alespoň diváci online přenosů uvidí, s kým mají tu čest.

Skončila sezona a vítězství ve dvou nejprestižnějších soutěžích je výzvou do té další. „Mistrovský turnaj jednotlivců zde byl po deseti letech, tak jsem rád, že jsem ho v té nové éře vyhrál jako první. Jsem moc šťastný a doufám, že se mi podaří v další sezoně obhajoba,“ přeje si Matěj Dunka.

Matěj Dunka získal mistrovský titul v e:LIZE FIFA.
Matěj Dunka přivezl do Větřní titul Mistra České republiky z e:LIGY FIFA

Ale co bude s e:LIGOU FIFA a Matějovým působením v týmu Zlína? To je zatím otázka. "Zlín na tom v klasické FORTUNA:LIZE není moc dobře a bojuje o záchranu. Pokud sestoupí, tak z e:LIGY vypadne. Jak jsem již říkal minule, náš tým Entropiq si prakticky ligové týmy najímají na sezonu. Zjednodušeně řečeno, pokud Zlín spadne, počkáme si, který ligový tým nás osloví,“ doplnil k dalšímu působení v e:LIZE FIFA Matěj Dunka.