Na dalekou cestu se vydala i Zuzana Matoušková ze Sokola Křemže, která se jela porvat o co nejlepší výsledek v soutěžích singlistek a dívčích deblů.

Do dvouhry byla Matoušková nasazená, a tak rovnou postoupila do druhého kola. Tam se utkala s Petrou Janošovou z SK Hamr. Jmenované dívky sehrály nesmírně vyrovnané utkání, praly se o každý míček a nedaly si nic zadarmo. Jihočeška však prokázala lepší fyzičku a v koncovkách zvítězila dvakrát 21:19.

Ve čtvrtfinále na Matouškovou čekala Tereza Kobyláková z TJ Astra ZM Praha. Křemežská hráčka bojovala ze všech sil, ale soupeřka prokázala kvalitu i větší přesnost úderů a zvítězila dvakrát 21:15. Kobyláková pak nakonec celý turnaj ve dvouhře vyhrála.Ve čtyřhře Zuzana Matoušková spojila síly právě s Terezou Kobylákovou. V prvním kole se dívky sehrávaly. Hrály spolu poprvé, a tak se na kurtu trošku hledaly. Přesto dokázaly Krupičkovou se Šmídovou porazit 21:16 a 21:9.

Ve druhém kole zdolaly Moravcovou s Petruškovou (Klimkovice) ve dvou setech 21:19 a 21:11.

V semifinále po velkém boji porazily i Hořínkovou s Foukalovou ze Slovanu Vesec (21:17, 23:21) a postoupily do nedělního finále.

V boji o zlato svedly vyrovnanou třísetovou bitvu s Mikelovou a Němcovou (Meteor Praha / Orlová). K vidění byl pěkný badminton, plný dlouhých výměn. Pár s křemežskou hráčkou však nakonec doplatil na nesehranost a prohrál (14:21, 21:17, 12:21). Ale i stříbrná medaile je hezkým úspěchem, ze kterého mají všichni křemežští badmintonisté velkou radost.

Petr Pirtyák