Vedle nadějí krumlovského oddílu Panthers se totiž na turnaji úspěšně prezentovali i další závodníci z regionu, kteří startovali pod hlavičkou budějovického Fight clubu. Ten opět potvrdil pozici české klubové jedničky a NP s naprostým přehledem a ziskem 1239 bodů vyhrál. A k tomuto výsledku výbornými výkony přispěli všichni závodníci z Českokrumlovska.

Na stupních

Libor Šimůnek z Besednice přesvědčivě vyhrál všechny zápasy v kumite (sportovní boj) kategorie starších žáků do 39 kilogramů. Osobní medailovou sbírku pak překvapivě rozšířil ještě o bronz v kata (sestavy) téže kategorie staršího žactva.

Tomáš Tyle z Českého Krumlova potvrdil pozici úřadujícího mistra České republiky v kumite a i on v kategorii starších žáků do 45 kilogramů s přehledem vyhrál.

Českokrumlovská Natálka Hůrková byla nováčkem v kategorii dorostenek, přesto se zhostila svého nelehkého úkolu ve velkém stylu a při premiéře ve váze do 47 kilogramů obsadila krásné druhé místo.

Luděk Máčka z Lipna nad Vltavou startoval poprvé mezi deseti až jedenáctiletými žáky, kde sice na medaili ještě nedosáhl, ale v silně obsazené kategorii do 35 kilogramů potěšil bodovaným pátým místem.

Výborného výsledku dosáhl rovněž Štěpán Kubeček z Loučovic, který ač je mezi závodníky nováčkem, tak získal cenné stříbro v juniorské kategorii nad 76 kilogramů. Díky tomuto výsledku by již jeho start na prosincovém mistrovství České republiky, které se bude konat koncem roku v Českých Budějovicích, nemělo již nic ohrozit.

Loučovická Hana Lüftnerová startovala teprve na svém druhém velkém závodě a obsadila bodované páté místo, čímž se taktéž, kromě výše uvedených medailistů, přiblížila nominaci na letošní domácí šampionát.

Petr Beníšek, Karel Vosika