Pořadatelství bylo podruhé svěřeno klubu SKB Český Krumlov, který v hale na Chvalšinské silnici přivítal bezmála 130 hráčů a hráček z jedenácti zemí.

„Pro náš klub je to bezpochyby jedna z největších akcí, kterou jsme kdy pořádali,“ předesílá předseda krumlovského oddílu Radek Votava k turnaji, který oproti premiéře, kdy se hrálo v září, se konal již začátkem dubna.

A ředitel turnaje mohl mít z vydařeného průběhu o to větší radost, že se výrazně dařilo českým nadějím v čele s domácím želízkem Tomášem Švejdou.

JIHOČEŠI ZÁŘILI

Ve dvouhře juniorů vybojoval třetí místo krumlovský Tomáš Švejda, který postupně ve dvou setech hladce zvítězil nad Němcem Näserem (21:13, 21:7), českým hráčem Dostálem (21:12, 21:9), Rakušanem Andreem (21:16, 21:12), Jeziakem z Polska (21:13, 21:11), aby nakonec v semifinále i přes dobrý výkon podlehl Belgičanu Delsenovi (17:21, 21:23).Vše si Švejda vynahradil ve čtyřhře, kde se svým stálým spoluhráčem Janem Janoštíkem ze Sokola České Budějovice překonali celou plejádu soupeřů a po jasně vyhraném finále proti polské dvojici Niczyporuk a Szymanowski (21:6, 21:17) získali vytoužené zlato.

Na startu také byli další českokrumlovští hráči, a to jmenovitě Linda Šmikmátorová, Barbora Kortusová, Adam Ječmínek a Adam Marťán. Ve většině zápasů sice skončili již v prvních kolech, ale vždy to bylo po boji a dobrém výkonu. Dokonce smíšená čtyřhra Ječmínek a Šmikmátorová se probojovala do druhého kola, když v prvním porazili Litevce Miscenka s Priedovou (21:14, 21:16).

„Pro Lindu, Báru i oba Adamy to byl první turnaj evropského okruhu. Proto každý kvalitní zápas byl příjemným potěšením a můžeme jen doufat, že všichni tito čtyři hráči budou startovat i na příštím ročníku. Jejich trenérem na turnaji byl Jiří Frendl,“ doplňuje Radek Votava.

VÝBORNÁ ORGANIZACE

Krumlovským pořadatelům vše klapalo jako dobře namazaný stroj, což potvrzují i ohlasy přímých aktérů z Česka i zahraničí.

Všichni domácí pořadatelé v čele s Jaromírem Janáčkem, Hanou Milisovou, Petrem Jurným a Sabinou Milovou již úročili zkušenosti z prvního ročníku i mnoha dalších akcí a také z toho, že z vlastní hráčské zkušenosti velice dobře znají mezinárodní prostředí, včetně vrcholných akcí, jako jsou mistrovství Evropy či mistrovství světa. Pod jejich taktovou pracovalo na turnaji okolo 25 organizátorů z klubu, včetně rozhodčích. Všem pochopitelně patří velké poděkování!

OČIMA ŘEDITELE

Předseda SKB Radek Votava k vystoupení krumlovských hráčů na turnaji i k samotné organizaci ještě řekl:

„Jsem moc rád, že se podařilo kromě Tomáše Švejdy dostat do turnaje i další čtyři hráče našeho klubu, pro které to byla velká premiéra v takovéto konkurenci. A jsem moc rád, že se jim podařilo odehrát velice dobré zápasy okořeněné i jednou výhrou Adama Ječmínka s Lindou Šmikmátorovou v mixu! Věřím, že účast na turnaji těchto čtyř hráčů všem mladým pomocníkům bude inspirací do dalších tréninků a třeba to některým posune cíle výše, než mají dosud nastaveno.

Osobně mám velkou radost z toho, jak se nám všem podařilo turnaj zorganizovat a kolik lidí se do přípravy a samotného průběhu zapojilo. To mě osobně dává naději a hlavně pocit, že nejsem na vše sám. Vím, už dávno to tak není! Potřebujeme organizovat podobný turnaj, lépe dva ročně a potom nějaké naše tradiční akce. To vše dává takovému klubu, jako je SK Badminton Český Krumlov, daleko větší smysl.Součástí všeho ovšem jsou kromě hráčů a členů i naši partneři v čele s městem Český Krumlov a všichni sponzoři klubu. Těžko by se turnaj dělal bez podpory Jihočeského kraje, který turnaj podpořil finančně, a Českého badmintonového svazu! Všechny nás potěšila i osobní účast starosty města Český Krumlov pana Dalibora Cardy, který shlédl první sérii finálových zápasů a ve dvou kategoriích předal ceny nejlepším! Všem ještě jednou děkuji za pomoc!

A protože jde o sport, tak velké poděkování a blahopřání míří Tomáši Švejdovi, který náš klub skvěle reprezentoval přímo na kurtu. Vítězství ve čtyřhře a třetí místo ve dvouhře si zaslouží velké poděkování. Pro nás všechny to je taková třešnička na dortu! Blahopřeji, Tome!“

ZRCADLO VÝSLEDKŮ

Výsledky jednotlivých disciplín na stupních vítězů a umístění krumlovských hráčů a háček na turnaji:

Dvouhra – junioři: 1. Jan Janoštík (ČR), 2. Yaro van Delsen (Belgie), 3. Tomáš Švejda (SKB ČK), Kulian Maurer (Německo), … 33. Adam Ječmínek, Adam Marťán, juniorky: 1. Kateřina Zuzáková (ČR), 2. Arina Marushchak (Ukrajina), 3. Kateřina Mikelová, Nela Němcová (ČR), … 33. Linda Šmikmátorová, Bára Kortusová.

Čtyřhra – junioři: 1. Tomáš Švejda / Jan Janoštík, 2. Andrzej Niczyporuk / Mikolaj Szymanowski (Polsko), 3. Matěj Rzeplinsky / David Smutný (ČR), Karol Budny / Kajetan Jeziak (Polsko), … 17. Adam Ječmínek / Adam Marťán, juniorky: 1. Lucie Krpatová / Kateřna Zuzáková, 2. Marie Růžičková / Tallulah Sharleen van Coppenolle, 3. Soňa Hořínková / Ema Staňková, Radka Šilhavá / Marie Studená (všechny ČR), … 17. Linda Šmikmátorová / Bára Kortusová.

Smíšená čtyřhra: 1. Karol Budny / Lucie Krpatová (Polsko / ČR), 2. Mikolaj Szymanowski / Zuzanna Jankowska (Polsko), 3. Michal Morávek / Kateřina Mikelová (ČR), Kean-Yu Oei / Lice Wagner (Německo), … 17. Adam Ječmínek / Linda Šmikmátorová, 33. Adam Marťán / Bára Kortusová.

Radek Votava, Karel Vosika