Krumlováci se představili na celostátním turnaji kategorie Grand Prix A v Liberci, kde vybojovali v každé disciplíně medailové umístění. Milisová připojila do letošní bohaté sbírky dvě bronzové a jednu zlatou, Janáček získal rovněž dvě bronzové a přidal jednu stříbrnou medaili.

Samotná krumlovská hráčka Hana Milisová popisuje účast na libereckém turnaji takto: „Začali jsme s Mirkem společně hranou smíšenou čtyřhrou. Nejprve jsme porazili pár Klubal a Holečková, poté dvojici Kočí a Klusoňová, abychom ve čtvrtfinále porazili i ostřílený mix Pavel Drančák a Denisa Šikalová. Za výhru ve dvou setech jsme tady byli velice rádi. Hrálo se nám dobře. Hlavně Míra byl ještě velice dobře naladěn z nedávného ligového víkendu. Bohužel, v sobotu večer ho potrápila horečka, takže v nedělním semifinále jsme už podlehli páru Ondřej Kopřiva a Šárka Křížková ve dvou setech," popisuje bronz z mixu.

Ve čtyřhře žen nastoupila Hana Milisová s tradiční spoluhráčkou a kamarádkou Eliškou Maixnerovou.

„V deblu z toho bylo také semifinále, kde jsme ale už nestačily na výborně hrající dvojici Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová ve dvou setech. Cestou do semifinále jsme ale porazily dobré páry Budzelová a Vocelková i Jeřichová a Kolářová," připomíná si druhý liberecký bronz Hana Milisová.

V samotném závěru turnaje krumlovskou hráčku čekala poslední možnost, jak dosáhnout na ceněné prvenství v dílčí disciplíně, a to ve dvouhře žen.

„V singlu mi turnajový los přidělil soupeřky v pořadí Phamová, Klusoňová, Dobiášová a ve finále Koldová. Dvouhru jsem tady vyhrála bez větších problémů a bylo to už třetí vítězství z pěti odehraných turnajů této sezony," kvituje Hana Milisová a k singlovému vystoupení oddílového kolegy doplňuje: „Mirek měl první kolo volné a ve druhém porazil na tři sety Zahrádku, když ve druhém setu polevil, ale ve třetím měl opět vše pod kontrolou. Ve třetím kole si hladce poradil s Ondřejem Králem z Mostu a ve čtvrtfinále přešel Honzu Hubáčka, který mu v polovině druhého setu vzdal kvůli zranění. V neděli už ale Mirek nestačil na Mendreka, kterému podlehl ve dvou setech."

Čtyřhru hrál Janáček s Ondřejem Kopřivou a páru s naším hráčem se podařilo probojovat až do finále, když na cestě za medailí postupně porazili páry Panoš a Peníška, Louda a Voráč i Jelínek a Benbenek. Ve finále pak už ale nestačili na dvojici Bitman a Drančák, se kterými prohráli hladce 0:2 na sety.

„Z Liberce jsme odvezli, myslím si, pěkná umístění. Oba děkujeme klubu, včetně trenéra a všem ostatním za podporu," vzkazuje Milisová.

Radek Votava