Na libereckém Memoriálu Petra Sima se dařilo především Haně Milisové, která získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Druhé místo ve čtyřhře je výsledkem snahy Štěpánky Vazačové.

Z kvalifikace dvouhry mužů se podařilo postoupit oběma krumlovským hráčům. Janáček i Domin se však se soutěží museli rozloučit hned v prvním kole hlavní soutěže. Přesto je třísetová bitva teprve šestnáctiletého Janáčka se čtvrtfinalistou mistrovství republiky Nedělou pro našeho mladého hráče velmi dobrou vizitkou. Domin nestačil na domácího Peníška 15:21 a 13:21.

Mnohem více se singl vydařil krumlovským hráčkám. Vazačová sice v prvním kole podlehla hořovické Herrmannové a Černá musela spolknout hořkost čtvrtfinálové porážky od Tomalové z Klimkovic (19:21 ve třetím setu), zato druhá nasazená Milisová se probojovala až na samotný vrchol. Ke zlatu vedla cesta přes Fridrichovou z USK Plzeň (odchovankyně SKB v barvách Radotína), Milisové dlouholetou kamarádku Evu Titěrovou-Brožovou a nakonec i přemožitelku Černé – Tomalovou. Ve finálovém boji narazila zkušená badmintonistka SKB na dobrovodskou Hanu Kollarovou, kterou udolala 21:15 a 24:22.

Podobný průběh měla i smíšená čtyřhra. Vazačová s Gondou ze Spojů Praha se neprobojovali ani do hlavní soutěže. Na jejich pokořitele Veverku s Janošovou pak nestačil ani výlučně krumlovský pár Janáček a Černá. Severomoravské badmintonisty však v turnaji dál nepustila Hana Milisová hrající po boku svého tradičního partnera Jiřího Provazníka z Benátek. Ti si pak třísetovou porážkou německo–českého páru Wippich a Procházková zajistili účast ve finále, kde pokořili Herouta s Titěrovou 21:12 a 21:18. Hana Milisová tak získala druhé turnajové zlato.

Medailovou sbírku badmintonistů SKB doplnila Milisová ještě bronzem, který získala ve čtyřhře žen ve spolupráci s již zmíněnou Evou Titěrovou. Úspěšné hráčky, které se naučily hrát badminton v Českém Krumlově, sice ve čtvrtfinále porazily Černou s Tomalovou, ale v boji o postup do finále nestačily na pozdější zlaté medailistky Procházkovou a Vaškovou.

Chuť si však v deblu spravila Vazačová, která společně s Kollarovou z Dobré Vody statečně vzdorovala ve finále vítěznému páru. Po prohře 17:21 a 11:21 se však Jihočešky musely smířit se stříbrem.

K úplnosti přehledu výsledků českokrumlovských zástupců chybí už jen čtyřhra mužů, kde pár Domin a Janáček prohrál v prvním kole s Gondou a Nedělou.

Hlasy od kurtu

„V Liberci se mi hrálo překvapivě moc dobře, a to i přes delší tréninkovou pauzu. Vítězství ve dvouhře mi udělalo neskutečnou radost. Myslím, že je to teprve můj druhý singlový triumf. Touha po vítězství na posledním turnaji byla veliká. A zlato v mixu mi malinko zalepilo šrám z mistrovství republiky. S Jirkou jsme si vítězství určitě zasloužili, ale hlavně vybojovali,“ uvedla úspěšná českokrumlovská hráčka Hana Milisová.

Hodnocení přidal i krumlovský trenér Radek Votava: „Hanka Milisová opět dokázala, že je v republice TOP hráčkou. Přestože na turnaj odjela již v době tréninkového odpočinku po velice náročné sezoně, liberecké klání jí sedlo skvěle. Ve dvouhře zvítězila a druhé zlato přidala s Provazníkem v mixu. A aby toho nebylo málo, získala ještě třetí místo ve čtyřhře s Titěrovou. Hanka se rozloučila s touto sezonou přímo velkolepě. Výbornou tečku udělala i Štěpánka Vazačová, která přivezla stříbro ze čtyřhry. Turnaj se ale vydařil prakticky všem. Junioři Černá a Janáček, ale i Domin sehráli velice dobré zápasy.“