V „sedmnáctkách“ se sešlo na startu 11 chlapců a 10 dívek. Ve dvouhře dívek byla favoritkou budějovická Nela Hálková, jíž měla šlapat na paty Viktorie Hulcová.

„Jejich čtvrtfinálový souboj se stal předčasným finále, které pro sebe po setech 19:21 a 22:24 nakonec rozhodla Hálková. Byla to jediná zlatá medaile z oblastního přeboru, která nešla do Českého Krumlova,“ podotkl Radek Votava, předseda krumlovského SKB.

Ve dvouhře chlapců proti sobě v souboji o titul nastoupili Ječmínek vs. Fuciman. Více se sázelo na Ječmínka, ale průběh byl jiný.

„Mladý Fuciman vzdoroval tak úspěšně, že po třech těsných setech 18:21, 21:18, 21:19 vyhrál,“ zmínil Radek Votava.

Další tituly vybojovali dvojice Ječmínek/Šmikmátorová, Ječmínek/Marťán, Šmikmátorová/Hulcová Viktorie.

Oblastní přebor hráčů do 17 let

Dvouhra chlapci: 1. Patrik Fuciman, 2. Adam Ječmínek, 3. Adam Marťán, 5. Kristián Kuzdas, Jiří Šmikmátor, Petr Martinovský (všichni SKB ČK), Vojtěch Kodat (Křemže) 9. Jan Nepivoda, Jakub Šober (oba SKB ČK), Marek Pavliš (Křemže).

Dvouhra dívky: 3. Jolana Hulcová, Klára Pavlišová (Křemže), 5. Viktorie Hulcová, Kateřina Hudečková, 9. Anna Hudečková, Barbora Nepivodová (všechny SKB ČK).

Čtyřhra chlapci: 1. Ječmínek/Marťán, 2. Šober/Dvořák (So ČB), 3. Nepivoda/Šmikmátor, Fuciman/Kuzdas; 5. Kodat/Pavliš.

Čtyřhra dívky: 1.Šmikmátorová/Hulcová V., 3. Hulcová J./Nepivodová, Pavlišová/Novotná, 5. Hudečková A./ Hudečková K.

Smíšená čtyřhra: 1. Ječmínek/Šmikmátorová, 3. Marťán/ Hulcová, Fuciman/Novotná (Tábor), 5. Šmikmátor/Hulcová J., Nepivoda/Nepivodová, Šober/ Hudečková A., Kodat/Pavlišová, 9. Pavliš/Kortusová N. (So ČB), Martinovský/ Šemberová (D. Voda), Kuzdas/Hudečková K.

V nejmladší kategorii U11 byli favority českokrumlovští badmintonisté Vanessa Pražáková a Matyáš Puffr, kteří během celé sezony vykazovali dobré výkony. Útok na zisk zlatých medailí jim vyšel a v přeboru, který se hrál jen ve dvouhrách, zvítězili. Na dalších místech se velmi dobře prezentovali Karolína Krupczová a Anežka Doubravská (obě SKB Č. Krumlov) a také Filip Reitinger (Křemže).

Oblastní přebor hráčů do 11 let

Chlapci: 1. Matyáš Puffr (SKB ČK), 2. Filip Reitinger (Křemže), 6. René Neubauer (SKB ČK), 7. Václav Fošum, 8. Vít Sixl (oba Křemže), 10. Patrik Došek (SKB ČK).

Dívky: 1. Vanessa Pražáková, 2. Karolína Krupczová, 3. Anežka Doubravská, 9. Nina Radová (všechny SKB ČK).