Hodně nabitý víkend mají za sebou mladí kanoisté SK Vltava Český Krumlov.

Nejprve se Českokrumlovští v pátek zúčastnili mezinárodního slalomového závodu Wave 2012 Junior Cup, konaného na zrekonstruovaném kanoistickém kanále v Českém Vrbném v rámci českobudějovického vodáckého festivalu Wave 2012.

V zajímavém závodě, kterého se zúčastnili kanoističtí „teenageři" z celkem osmi zemí, obsadila Anežka Paloudová šestou pozici mezi mladšími kajakářkami a Jan Klíma byl dokonce třetí mezi stejně starými singlkanoisty.

Na sobotu a neděli se pak mladí kanoisté SK Vltava přesunuli do jihomoravské metropole, kde na řece Svratce proběhl pátý a šestý díl Českého poháru žáků ve slalomu.

Úroveň závodů byla poměrně vysoká a Českokrumlovští zdařilými jízdami dosáhli v Brně na své letošní standardní slalomové pozice. Jan Klíma byl mezi žáky na singlkanoi v sobotu patnáctý a v neděli šestnáctý. Anežka Paloudová obsadila desátou a osmou pozici v kajaku žákyň, v závodech žákovských singlkanoistek byla osmá a desátá. Karolína Paloudová byla na kajaku dvakrát jedenáctá mezi mladšími žákyněmi.

Obdobné pozice nyní zaujímají mladí krumlovští kanoisté také v celkovém hodnocení Českého poháru žáků ve slalomu. Před posledním závodem, kterým bude zářijový žákovský šampionát v Roztokách pod Křivoklátem, patří Janu Klímovi patnáctá pozice mezi singlkanoisty, Anežka Paloudová je osmá v hodnocení kajakářek a desátá mezi singlkanoistkami. Karolína Paloudová je celkově mezi žákyněmi jedenadvacátá.

Tomáš Palouda