Mladí hráči a hráčky LTC sbírali poháry, medaile a diplomy nejen doma v Českém Krumlově, ale i venku. Celkem do soubojů o body do republikových žebříčků zasáhlo čtrnáct českokrumlovských hráčů.

KOVY V TENIS CENTRU
Klub LTC Český Krumlov pořádal další z četné série letošních turnajů, tentokrát kategorie C mladších žáků.
Krumlovské těší, že v celkovém nasazení obou kategorií (2x 16 hráčů) v turnajových pavoucích byli schopni obsadit celou jednu třetinu startovního pole (6 hráčů a 5 hráček). První turnajové zkušenosti v životě na domácích kurtech TC sbírali Patricie Pradličková a Petr Wízner.

Nabitá turnajová šestnáctka mladších žákyň slibovala hezké zápasy. Patnáctibodová Tereza Nejedlá (Sportík) potvrdila roli favoritky a z turnaje si odvezla zasloužené vítězství. Stříbrná pozice ale již náležela domácí jedničce mladších žákyň Nikole Vrabcové.

V deblu pak Nikola Vrabcová společně s Karolínou Bohdalovou dosáhly také na stříbrnou příčku, a to po prohraném finálovém souboji s Nejedlou a Weberovou (obě Sportík).

Bez medailí tentokrát zůstaly pravidelné účastnice turnajů Karolína Rolníková a Daniela Králová. Králová postoupila v singlu do druhého kola a obě pak společně svedly v deblu domácí neúspěšný souboj proti později stříbrným Vrabcové s Bohdalovou.

Chlapecký šestnáctkový turnaj nebyl sice zcela naplněn účastníky, ale diváci se přesto těšili z hezkých předvedených výkonů. Pro krumlovské barvy méně obsazený turnaj ovšem znamenal riziko, že domácí chlapci kvůli losu narazí v pavouku na sebe, a to se v několika případech také „podařilo“…

Hned v prvním kole vyřadil Matěj Vachta nováčka kategorie mladších žáků Petra Wíznera. Patrik Čížek zase po vítězném prvním kole narazil na Filipa Gráfka. Do druhého kola se prosadil Jáchym Wölfl, který pak nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Nikolase Kříže. První zápas byl v singlu konečný pro Vojtěcha Šmejkala, avšak po naprosto skvělém výkonu.

Ve finále turnaje mladších žáků se opět objevily barvy LTC. Filip Gráfek nastoupil proti dvacetibodovému Nikolasi Křížovi, a jak již bylo zmíněno, úspěšnější byl nakonec druhý jmenovaný.

V deblu pak Krumlovští brali dokonce tři medailové pozice, také díky dělenému třetímu místu. Stříbro si odnesla dvojice Patrik Čížek a Jan Pilař (Jiskra Třeboň), bronz potěšil Vojtěcha Šmejkala s Filipem Gráfkem i Matěje Vachtu s Jáchymem Wölflem.

BRONZY Z VYSOČINY
V kategorii starších žáků reprezentoval LTC Vojtěch Pimpara na turnaji v Havlíčkově Brodě. V singlu se přes dvě základní kola (první přesvědčivé dvakrát 6:0 a druhé po supertiebreaku 10:2) probojoval až k utkání o finále. V něm narazil na jmenovce Vojtěcha Grüna z HTK Třebíč, kterému podlehl 0:6 a 2:6 – a z turnaje vezl do Krumlova cenný bronz.

Druhou bronzovou medaili Pimpara vybojoval v méně nabitém deblu, kde hrál s Janem Matyášem Dvořáčkem z ŽLTC Brno.