Současná jednička českého motokrosu má za sebou skutečně povedený rok, ve kterém se stal mistrem Evropy ve třídě Open a k tomu přidal i dva domácí tituly. Ten hlavní v kategorii MX1 a k němu ještě jako bonus obhajobu prvenství ve vyřazovacím závodě challenge.

„Byl to pro mě perfektní rok, ve kterém jsem posbíral hodně titulů," spokojeně se usměje. „Sezona to byla výborná. Také se mi za ni dostalo ocenění, když jsem byl třetí v anketě Zlatá řidítka o nejlepšího motocyklového závodníka u nás. Tam vyhrál Jakub Kornfeil. To bylo bez debat. Ten jezdí mistrovství světa na silnici. Jsem ale rád, že jsem se dostal mezi nejlepší tři závodníky u nás a také mezi deset nejlepších jihočeských sportovců. Je pro mě velká čest zúčastnit se vyhlášení a potkat zástupce dalších sportů. Jsem rád za sezonu, která mě mezi elitu znovu posunula," pochvaluje si úspěšný právě končící rok.

Šesté místo je pro Michka mezi jihočeskými sportovci nejlepším výsledkem. „Když jsem ještě jezdil za Orion Litomyšl, tak jsem se stal dvakrát Sportovcem Svitavska. Ale na jihu Čech je to mé nejlepší umístění," souhlasně přikývne. „U nás na jihu je velká konkurence. Letos třeba vyhrál letec Martin Šonka. To je sportovec skutečně velkého formátu," ocení. „V desítce jsou velké osobnosti a jsem rád, že mohu mezi nimi být na šestém místě. Je to perfektní anketa," chválí.

V roce příštím zůstává Jihočech členem týmu Buksa/ Ados KTM Racing a prioritou číslo jedna pro něj bude obhajoba titulu v mezinárodním mistrovství republiky třídy MX1. „Tam dám do všeho sto dvacet procent. Je to můj hlavní cíl pro další sezonu. K tomu bych jel znovu velice rád mistrovství Evropy, kde bych také obhajoval titul. To by byl můj druhý seriál, ve kterém bych chtěl uspět," dává nahlédnout do svého plánu pro rok 2016. „Ale jakýkoliv závod pojedu, tak bych ho chtěl vyhrát a budu do něj dávat maximum," ujistí.