Na jih Moravy jeli bojovat o postup na letošní republikový šampionát jak hráči oddílu SK Badminton Č. Krumlov, tak i Petr Beran ze Sokola Křemže.

Bezkonkurenčně nejlepších výsledků dosáhl nadějný mladíček z Podkletí, který si domů do Křemže přivezl hned tři cenné kovy. Ve dvouhře se Beranovi podařilo jako druhému nasazenému hráči vybojovat postup do finále, kde se utkal s favorizovaným Loudou z Plzně. Po setech 21:14 a 21:9 však svého rivala pokořil a získal zlatou medaili.

Oba hráči SKB ČK – Marek Jakeš a Nicola Siviglia – potvrdili singlové nasazení a shodně se dostali do čtvrtfinále. První jmenovaný ale následně nestačil na budějovického Lapáčka (17:21, 15:21), Siviglia zase prohrál s Králem z Mostu (10:21, 15:21).

Další umístění na stupních vítězů získal křemežský Petr Beran ve čtyřhře společně s Vojtěchem Lapáčkem. Jelikož ale nepotvrdili výhodu prvního nasazeného páru a v zápase o celkový triumf podlehli plzeňským Kuralovi a Loudovi po dlouhé třísetové bitvě (25:27, 21:18, 15:21), skončili druzí. Soupeři Jihočechů si při postupu turnajovým pavoukem dokázali poradit s nakonec bronzovým krumlovským párem Jakeš a Siviglia poměrně snadno 21:7 a 21:17.

Druhé stříbro do sbírky získal Beran v mixu, kde znovu nestačil na Loudu. Ten hrál po boku Ausbergerové (Prosek), křemežský mladíček nastoupil s pardubickou Pavlínou Krpatovou. Úspěšnější byla západočesko-pražská dvojice, která zvítězila po dvou vyrovnaných sadách 21:19 a 21:17.

Sourozenci Jakešovi reprezentující krumlovský oddíl ve smíšené čtyřhře nepostoupili přes čtvrtfinálové soupeře Savina se Zuzákovou (14:21, 21:8, 12:21) a museli se spokojit s pátým místem. Siviglia a Markovcová skončili devátí.

Pro úplnost ještě doplňme výsledky dívek. Turnaje se zúčastnily dvě badmintonistky z Českého Krumlova, a to Tereza Markovcová a Daniela Jakešová. Ve dvouhře dokráčela o jedno kolo dál Markovcová, které se podařilo vybojovat velmi dobré páté místo, když podlehla až pozdější vítězce Švábíkové z Klimkovic 17:21 a 19:21. Jakešová prohrála s třetí nasazenou hráčkou Srncovou ze Židlochovic.

Ve společné čtyřhře potom Jihočešky skončily páté, jelikož se jim podařilo udolat Mikezovou a Skuhrovou 21:19 a 21:17. Poté ale měly náročný los, když narazily na první nasazený pár Tereza Járová a Tereza Švábíková. Českokrumlovské dívky sice dokázaly vzdorovat a dovedly zápas až do třetího setu (21:15, 13:21, 13:21), tím však bohužel jejich působení na jihu Moravy skončilo.

„Makejte v tréninku, soustřeďte se, hrajte naplno a bez chyb a na mistrovství republiky se vám určitě zadaří! To je nejcennější rada, kterou vám z klubu můžeme dát. A samozřejmě vám co nejvíc pomůžeme, abyste byli na vrchol sezony všichni dobře připraveni,“ vzkazuje svým svěřencům za celý klub SKB Český Krumlov jeho trenér a předseda Radek Votava.

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů a hráček SKB Český Krumlov a Sokola Křemže na Grand Prix A kategorie mladšího žactva U13 v Břeclavi:

Dvouhra – chlapci: 1. Petr Beran (Křemže), 5. Marek Jakeš, Nicola Siviglia (oba SKB Č. Krumlov), dívky: 5. Tereza Markovcová, 9. Daniela Jakešová (obě SKB Č. Krumlov).

Čtyřhra – chlapci: 2. Beran / Lapáček (Křemže / Sokol Č. Budějovice), 3. Jakeš / N. Siviglia (SKB Č. Krumlov), dívky: 5. Markovcová / Jakešová (SKB Č. Krumlov).

Smíšená čtyřhra: 2. Beran / Krpatová (Křemže / Pardubice), 5. Jakeš / Jakešová, 9. N. Siviglia / Markovcová (všichni SKB Č. Krumlov).