Druhý podnik ECOSUN Mistrovství České republiky ve sprintrally 2010, K4 Poháru České republiky v rallye a úvodní díl letošního Lužického poháru (Lausitz Cup) – 13. Thermica Rally Lužické hory – startuje v sobotu v devět hodin ráno v severočeském Hrádku nad Nisou ležícím na česko – německo – polském trojmezí.

V časovém harmonogramu soutěže dlouhé 190 kilometrů je sedm rychlostních zkoušek se 71 měřenými kilometry. Cíl rally, která se jede na území České republiky a Polska, je krátce před 16. hodinou.

Okresní želízka

V seznamu přihlášených je 152 posádek z ČR, Německa a Polska. Tři své zástupce v seriálu Mistrovství ČR jednodenních soutěží bude mít na severu i českokrumlovský region. Se startovním číslem 45 jedou Jiří Šmíd a Jiří Venuš (Mitsubishi Lancer EVO 9, třída N4), s číslem 66 vyrazí na trať Milan Jirka a Pavel Kacerovský (Renault Clio 2.0 Sport, třída N3) a s číslem 89 se budou prezentovat Jaroslav Beran a Zbyněk Pils (Suzuki Ignis Sport 1.5, třída N2). Ve třídě N4 je přihlášeno šestadvacet vozů, v N3 se jich objeví osm a v N2 devět aut.